• Po. mar 20th, 2023

Rododendrony a azalky na Borovej hore vo Zvolene

rododendrony-a-azalky
Rododendron ružový. Foto: Ján Števonka

Arborétum Borová hora technickéj  univerzity vo Zvolene (TUZVO) uskutočnilo v dňoch 17. – 23. mája 2010 pre všetkých obdivovateľov krehkej krásy kvetov prehliadku rododendronov a azaliek.

Kedže počas pracovných dní nebolo veľmi pekne, tak to vynikajúce víkendové počasie prišlo naozaj vhod.

Za 2 € pre dospelú osobu sa mohol človek doslova najesť očami krásne rozkvitnutých rododendronov, ktoré doslova hýrili neskutočnou paletou farieb a vôňou, ktorá doslova ťahala za nos a lákala privoňať si ku kvetom.

Možnosť poprechádzať sa Arborétom využili a čerstvého lesného vzduchu dopriali aj svojim deťom mnohí rodičia. Nezriedkavým javom tu boli tiež staré mamy tlačiace kočíky po chodníkoch v lone prírody. Na každom kroku bolo možné nájsť upravené lavičky na sedenie a dopriať si tak oddych.

Na konci prehliadky bolo možné navštíviť ešte skleníky s kaktusmi a sukulentmi a ak mal človek záujem, tak bolo možné zakúpiť si niektoré rastliny za doslova smiešne nízke peniaze.

Na záver poviem len toľko, že prekvapila čistota naokolo a upravenosť celého objektu. Po takomto príjemnom zážitku sa človek rád vracia naspäť.

Fotografie


Článok a foto: Ján Števonka. Gramatická úprava: Lenka Hrobáriková.