• Pi. sep 29th, 2023

Trnavčanky zdolali dievčatá spod Pustého hradu

bk-zs-zvolen-bk-ask-slavia-trnava-basketbal-zeny-7
Už len kúsok a budú dva body. Foto: ZV-podujatia.

Zápas 1. ligy žien v basketbale (skupina západ) sa uskutočnil 12.2.2011 na domácej palubovke BK ZŠ Zvolen proti rovesníčkam z klubu BK AŠK Slávia Trnava.

Zvolenské dievčatá nastúpili do zápasu v oklieštenej zostave bez kľúčových hráčiek Jenky Štiastnej ako aj Kataríny Nagyovej.

Z tohoto dôvodu nastala pre trénera Gajdoša neľahká situácia, kedy mu v tíme ostalo, len pár es v rukáve, ktoré aj napriek tomu, že spoluhráčky nepatria medzi papierovo najsilnejšie družstvo budú mať čo robiť aby udržali súperky na uzde.

Aj napriek tomu, že tri štvrtiny zápasu držali Zvolenčanky krok s Trnavčankami tak sa v poslednej štvrtine po rýchlych brejkoch práve hosťujúci tím ujal vedenia a vyhral zápas v pomere 65:85 (38:43).

“Ja nič ja muzikant”

Ako už bolo spomenuté na to aby naše hráčky uspeli, museli dať do zápasu úplne všetko a zároveň suplovať chýbajúce hráčky.

Počas zápasu bolo teda vidieť najlepšiu hráčku čo do počtu úspešných košov Luciu Syč-Kriváňovú, Radoslavu Konôpková, rýchlu a dynamickú Darinu Leštáchovú.

Tento duel sa vyznačoval tvrdšou hrou na telo, hlavne však zo strany niektorých hostujúcich dievčat ako napríklad Sandra Nádaská číslo 16. ktorá bolo dokonca aj upozornené rozhodcom po poklepaní si dlaňou o čelo.

Domáce hráčky držali počas troch štvrtín zápasu rozdiel v skóre maximálne 6 bodov, ale až v posledných desiatich minútach ich súperky doslova zlomili.

Ak na začiatku článku boli označené najlepšie hráčky Zvolena v zápase tak na strane Trnavčaniek to boli rozhodne rýchla hráčka s prehľadom v hre Sandra Hujsiová číslo 13. ako aj Jana Vysudilová číslo 12.

Hojné zastúpenie fanúšikov

Tento zápas si nenechalo ujsť a prišlo podporiť hráčky z obidvoch táborov cca 50 fanúšikov. Niektorí fanúšikovia, pravdepodobne rodinný príslušníci svojich ratolestí sa občas slovne pustili aj do rozhodcov pri ich nie vždy korektnom pískaní.

Tak či onak atmosféra bola počas zápasu vynikajúca a treba popriať našim hráčkam viac športového šťastia v ďalších dueloch.

Jednotlivé hráčky v zápase

  • BK ZŠ ZvolenKristína Doušková, Radoslava Konôpková, Lenka Kubišová, Darina Leštáková Lenka Makónyová, Alexandra Sládoková, Lucia Syč-Kriváňová a Gabriela Turčanová
  • BK AŠK Slávia TrnavaTerézia Jakabovičová, Zuzana Belková, Klára Nemcová, Jana Vysudilová, Sandra Hujsiová, Jana Polášová a Sandra Nádaská

Štatistika zápasu

  • BK ZŠ Zvolen: najviac bodov v zápase – Lucia Syč-Kriváňová 31. a Radoslava Konôpková 9.
  • BK AŠK Slávia Trnava: najviac bodov v zápase – Sandra Hujsiová 29. a Jana Vysudilová 23.

Video  – (hráčky Zvolena v svetlých dresoch) doporučujem tlačidlo HD na videu

Fotografie – (hráčky Zvolena v svetlých dresoch)

Článok, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava : M. Š