• St. nov 30th, 2022
rodostrom-jazzu
Rodostrom jazzu. Foto: Ján Števonka.

V nedeľu 13.2.2011 sa uskutočnila v severozápadnej bašte Zvolenského zámku vernisáž pod názvom Jazz bolo, tam bolo….

Organizátormi výstavy boli: Zvolenský zámok, Mesto Zvolen,  Rotary Klub Zvolen, Ministerstvo kultúry SR a Galéria Živa.

Táto vernisáž ktorá je už 57 v poradí, pod patronátom pána Jozefa Klementa s Rotary Klub Zvolen. Na jeho niekoľkomesačné prehováranie prijal pozvanie a vystavil svoje fotografie v širokom okolí uznávaný nielen Jazzový fotograf  MgA. Leopold Redlinger.

V úvode programu zahrala živá  jazzová skupina, po ktorej nadviazal príhovorom o samotnom vzniku výstavy pán Jozef Klement.

Po ňom sa dostala k slovu na žiadosť Leopolda Redlingera opäť hudba a až po odohraní skladby dostal slovo sám autor fotografií. (samotný príhovor o vystavovaných fotografiách na priloženom videu).

Príhovor Leopolda Redlingera o vystavovaných fotografiách.

MgA. Leopold Redlinger

Fotograf telom aj dušou. Vyštudoval Akadémiu múzických umení v Prahe a fotografii a lektorovaniu sa venuje od roku 1963. Ma bohaté skúsenosti a dar odovzdať tieto skúsenosti svojim študentom. Momentálne okrem lektorovania pre PHOTO ACADEMY lektoruje aj na Akadémii umení v Banskej Bystrici Kreatívna fotografická tvorba a fotografické technológie. Stopy jeho práce možno nájsť v každej fotografickej oblasti, interiérom a architektúrou počnúc a koncertnou fotografiou končiac. (zdroj: Photo Academy)

Výstava, ktorá potrvá do 6.3.2011 a rozhodne sa oplatí vidieť ju, vás prenesie tvorbou majstra a to nielen fotografiami jazzových umelcov, ale keď sa dostanete do druhej časti miestnosti budete uchvátení….. (viac nájdete na samotnej výstave).

Blog, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava : M. Š

Podobná téma