• Ne. sep 24th, 2023

Zvolenčanky víťazne nad ženami spod Zobora

bk-zs-zvolen-bkm-junior-ukf-nitra-besketbal-zeny
Zvolenské dievčatá bojovali o každú loptu. Foto ZV-podujatia.

Športové zápolenia cez víkend patrilo vo Zvolene okrem volejbalu a futbalu ale aj basketbalovému klubu BK ZŠ Zvolen, ktorý privítal 12.3.2011 na svojich palubovkách BKM Junior UKF Nitra.

V predposlednom zápase na domácich palubovkách odohrali prvoligistky vinikajúci zápas s vekovo rovnakými dievčatami spod Zobora a Zvolenčanky ukázali, že zohratosť partie prináša želané ovocie.

Do zápasu priniesla želanú šťavu po dlhšej odmlke Jenka Štiasna, ale naopak chýbala Alena Batovská ako aj Radoslava Konôpková, ktorá, si vychutnávala zápas s hľadiska.

Rozhodcovia, ktorí dohliadali nad zápasom zas predviedli svoje umenie a kumšt a nie vždy to bolo pravé orechové.

Konečné skóre sa zastavilo na 73:61 (37.31) a body do tabuľky si odniesli Zvolenské basketbalistky.

Aj bystrozraký by videl čo rozhodcovia nechceli

Zápas sa od úvodných minút niesol nasadením veľkého tempa a hrania viac na telo. Skonštatovali to aj samotné hráčky a počas zápasu vyčítali rozhodcom nespravodlivé pískanie.

Prvá štvrtina bolo v znamení zoznamovania sa s taktikou súperiek a jemným “oťukávaním sa” navzájom. Po desiatich minútach bol stav nerozhodný  20:20.

Zvolenčanky začali tvoriť hru a kombinácia hráčok, Vodrážková, Štiasna, Makonyová, Leštáková, Syč-Kriváňová vytvorila recept proti dobiedzajúcim Nitrankám. V polovici zápasu stav 37:31.

Po prestávke ešte viac BK ZŠ pritvrdilo v hre, po taktických pokynoch skúseného trénera Gajdoša zdecimovali súperky a skóre v zápase išlo pre náš tím smerom nahor, až sa zastavilo na konci tretej štvrtiny na 56:43.

Posledných desať minút sa snažili udržať domáce dievčatá súperky na uzde a šetriť tak sily do posledných bojov v zápase čo sa im aj patrične darilo.  Zvolenčanky sa napokon radovali z výsledku rozdielom dvánactich bodov 73:61.

Jarné počasie neprilákalo viac fanúšikov

Jarné počasie sa podpísalo za nižšiu účasť na tomto basketbalovom zápase, ale aj napriek tomu sa našlo cca 20 ľudí, ktorí sa prišli pozrieť.

Domáce hráčky v zápase

BK ZŠ Zvolen

  • hráčky – Eva Vodrážková č.4, Katarína Nagyová č15, Jenka Štiasna č.13, Lenka Makónyová č.10, Darina Leštáková č.9, Lucia Syč-Kriváňová č.11, Alexandra Sládoková č.8, Lenka Kubišová č.14
  • trénerJozef Gajdoš

Štatistika zápasu

  • BK ZŠ Zvolen: najviac bodov v zápase – Jenka Štiasna 22. a Eva Vodrážková 17.
  • BKM Junior UKF Nitra: najviac bodov v zápase – Frišová 22. a Urbanová 16.

Video (Zvolenčanky v bielom) doporučujem tlačidlo HD na videu

Fotografie (Zvolenčanky v bielom)

Článok, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava : M. Š