• So. jún 10th, 2023

Šestnásť čerešničiek počas zápasu v koši Trnavčaniek

bk-zs-zvolen-bk-ask-slavia-trnava-basketbal-kadetky-10
Hráčku č.17 je možné vidieť aj s píšťalkou ako rozhodkyňu na basketbalových zápasoch. Foto Ján Števonka

Fenomenálny by sa dal nazvať zápas pod deravými košmi v kategórii  kadetiek (skupina západ), ktorý sa uskutočnil 20.3.2011 v hale IX. ZŠ vo Zvolene a v ktorom sa proti klubu BK ZŠ Zvolen postavil BK AŠK Slávia Trnava.

Basketbaloví fanúšikovia, ktorí sledujú dianie vo Zvolenskom školskom klube dozaista vedia, že práve dievčatá v kategórii kadetiek dávajú do každého zápasu maximum a aj do papierovo silného súpera sa pustia s obrovskou vervou a odhodlaním.

Tak to bolo aj tentoraz, ale pridali k tomu ešte aj  povestnú čerešničku na torte a rozhodne sa svojim výkonom odvdačili svojmu trénerovi Zoltánovi Žamborovi, ktorý ich naučil dávať tie grandiózne trojkové koše, aké  nevidieť ani v basketbalovej extralige.

Konečné skóre v zápase sa tak zastavilo na hodnote 96:54 (43:20)

Zacharová a Lagová ukázali fanúšikom krásne trojky

Úvodné minúty zápasu sa vyznačovali rýchlym tempom na obidvoch stranách, ale bolo vidieť, že taktické pokyny v družstve Trnavy vsádzajú na sympatickú hráčku č.18 ktorá sa snažila za každú cenu presadiť.

Zvolenské dievčatá mali v zápase jednoducho navrch a každou odohratou minútou postupne zvyšovali náskok nad súperkami, a tak v polovici zápasu bolo už skóre 43:20.

Prelom v zápase nastal až v tretej štvrtine zápasu, kedy sa zvolenským dievčatám podarilo premeniť až 11 trojkových košov zo 16 v celom zápase.

Najväčšiu úspešnosť premenených košov mali – po 4 trojkové koše – práve vynikajúce hráčky Zacharová s Lagovou, za čo im patrí veľké uznanie.

Po takejto spŕške košov to už psychicky hráčky Trnavy nezvládli a museli sa uspokojiť s konečným výsledkom 96:54 v ich neprospech.

Fanúšikovia zo zatajeným dychom

Tento jedinečný basketbalový zápas si prišlo pozrieť cca 40 ľudí, ktorým sa v záverečných minútach doslova zatajoval dych pri heroickom výkone domácich dievčat, ktoré aj potleskom patrične ocenili.

Štatistika zápasu

  • BK ZŠ Zvolen: najviac bodov v zápase – Zacharová 20. a Abelovská 18.
  • BK AŠK Slávia Trnava: najviac bodov v zápase – Rybanská 18. a Javorová 11.

Video zostrich zo zápasu (Zvolenčanky vo fialovom) doporučujem tlačidlo HD na videu

Fotografie zo zápasu (Zvolenčanky vo fialovom)

Clánok, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava : Lenka Hrobáriková