• Pi. sep 22nd, 2023

Bratislavskí policajti zastavili zvolenskú Lokomotívu

mvk-lokomotiva-zvolen-2015
MVK Lokomotíva Zvolen. Foto: ZV-podujatia

Veľký zvrat a veľké trápenie. Aj tak sa dá charakterizovať volejbalový dvojzápas 6. kola v 1. lige mužov, ktorý sa hral 21.11.2015 v hale ZŠ na sídlisku Západ a do Zvolena ako súper Lokomotívy Zvolen prišiel VKP Bratislava.

Stalo sa už pravidlom a je to viditeľné nielen v tejto sezóne, že zvyčajne jeden zo zápasov dopadne diametrálne odlišne ako ten druhý a ani teraz tomu  nebolo inak.

Prvý zápas a prvé dva sety našej zvolenskej Lokomotívy išli úplne hladko, súper hral pekné výmeny a tradične kvalitný volejbal. V závere tretieho setu nastalo u nás menšie zaváhanie, ktoré patrične využili Bratislavčania a bolo 2:1. V štvrtom sete našťastie domáci zabrali a zápas vyhrali 3:1

Druhý zápas bol ako už bolo spomenuté úplne iná liga.

Prvé dva sety si opäť pripísal náš klub, ale vo vzduchu viselo to pomyselné, že druhý zápas štatisticky dopadne inak, ale zatiaľ bolo 2:0.

Od tretieho setu to už Bratislavčania brali útokom a nájsť recept na ich hru bol nadľudský výkon. Za stavu 2:2 po štyroch odohratých setoch došlo na tajbrejk. Tento si však famóznou hrou uchmatol súper a samotný zápas vyhral 2:3.

Tabuľka

Ostatné výsledky 6. kola 1. liga mužov

  • VŠK Púchov – COP Volley Trenčín “B” 3:0 a 3:0
  • VKB Banská Bystrica – VK Nové Mesto nad Váhom “B” 0:3 a 3:2
  • MVK Lokomotíva Zvolen D – VKP Bratislava 3:1 a 2:3
  • VK Nové Mesto nad Váhom “A” – VK Ekonóm SPU Nitra “B” 0:3 a 1:3
  • ŠK Komjatice – VK Ekonóm SPU Nitra “B” 3:2 a 3:1

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.