• So. dec 9th, 2023

Žamborove zverenkyne opäť nesklamali

Autor IMG_1979

mar 29, 2011 ,
bk-zs-zvolen-bkz-lokomotiva-sered-basketbal-kadetky-9
O basketbalovú loptu doslova bojovali skoro všetky hráčky. Foto: Ján Števonka

Nedeľné dopoludnie, 27.3.2011, v hale IX. ZŠ na Zvolenskom sídlisku Západ patrilo basketbalu a na palubovke sa proti sebe postavili domáce BK ZŠ Zvolen proti BKŽ Lokomotíva Sereď v kategórii kadetky (skupina západ).

Dievčatá zo Serede patria medzi kluby, ktoré vedia potrápiť nejedného súpera a aj Zvolenské dievčatá by vedeli o tom hovoriť – naposledy sa s nimi stretli 28.11.2010, kedy doma prehrali 64:88.

Nakoľko však naše dievčatá držia doma šnúru neporaziteľnosti v posledných dvoch domácich zápasoch a po minulotýždnovom grandióznom výkone v zápase s Trnavou sa predpokladalo, že dievčatá zo Serede nebudú problémom.

Na začiatku zápasu to vyzeralo zle, ale Zvolenčanky v závere zápasu zmobilizovali všetky sily a napokon zvrátili nepriaznivý stav a vrátili im prehru z minulého roka.

Menej sa hralo a viac sa pískalo

Úvod zápasu bol v réžii hostujúcich hráčok, ktoré Zvolenčanky nepustili poriadne k lopte a po prehratej prvej štvrtine 21:17 to nevyzeralo vôbec dobre.

Po taktických pokynoch trénera Žambora sa domáce dievčatá zmobilizovali a postupne uberali z náskoku súperiek a v polovici zápasu bol na mechanickej tabuli remizoví stav 32:32.

Zvolenčanky sa dostali ku chuti a začali sa ešte viac presadzovať nad húževnatými súperkami, ktoré donútili akceptovať ich hru ako aj skóre – po troch štvrtinách 48:43.

Posledná štvrtina patrila medzi tie, z ktorých sa v hľadisku zatajoval dych a až do posledných sekúnd sa nevedelo, ako to dopadne, nakoľko súperky sa dostali do vedenia a domácim hráčkam sa podarilo dostať stretnutie do remízového stavu 59:59 dve minúty pred koncom zápasu.

Posledné dve minúty boli najťažšie, ale naše dievčatá, ktorým patrí uznanie nielen za tento zápas, strhli zápas na svoju stranu a rýchlymi brejkmi otočili zápas a zaklincovali tak skóre na hodnotu 66:60.

K tomuto zápasu ešte treba napísať jedno, že až príliš často sa hra prerušovala pískaním rozhodcu a tak sa menej hralo ako pískalo.

Napriek nedeľnému dopoludniu veľký záujem fanúšikov

Tento zápas si nenechalo ujsť cca 25 fanúšikov, ktorí si našli čas na pozretie nielen kvalitného zápasu, ale aj na samotné hráčky v obidvoch tímoch a oboje bolo viac než pozerateľné.

Video zostrich zo zápasu (domáce v červenom) doporučujem tlačidlo HD na videu

Pár fotografií zo zápasu (domáce v červenom)

Clánok, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava: Lenka Hrobáriková