• Št. nov 30th, 2023

Tanečná skupina Drive Zvolen

Autor IMG_1979

jún 16, 2011
ts-drive-zvolen-3
Tanečná skupina Drive. (zdroj: TS Drive)

Počas celého roka sa zúčastňujem veľkej časti podujatí, ktoré sa uskutočňujú v meste Zvolen a pred samotnými podujatiami si pripravujem na stránku informácie o blížiacich sa podujatiach.

Nebolo teda možne prehliadnuť fakt, že na informačných letákoch sa objavila nová tanečná skupina, ktorej názov som ešte do teraz nepočul a ani nevidel.

Prvý kontakt s tanečnou skupinou Drive som zažil na podujatí Krok so sklerózou multiplex a môžem povedať, že to bolo veľké prekvapenie a také príjemné osvieženie.

Povedal som si teda, že skúsim zistiť viac o tejto tanečnej skupine a netrvalo dlho, až som natrafil na Lenku Honiškovú, ktorá je ich vedúca.

Nakoľko komunikácia s ich vedúcou prebehla na vynikajúcej úrovni a bola ochotná obetovať čas popri ich aktivitách, tak vznikol tento článok, ktorý pre túto stránku ochotne napísala, za čo jej týmto chcem poďakovať.

Tanečná skupina Drive sa vám predstavuje

Tanečná skupina Drive zo Zvolena je zoskupenie desiatich tanečníčok vo veku od pätnásť rokov. „Na svet“ sme prišli prvého septembra roku 2006, keď si dve Lenky- Lenka Honíšková a Lenka Halajová– povedali, že vo Zvolene chýba niečo také, čomu by sme sa veľmi rady venovali. Väčšina tanečníčok predtým tancovala v tanečnom klube Tip mesta Zvolen. Ten ale po dvadsiatich rokoch ukončil svoju činnosť a my sme si zrazu uvedomili, že bez tanca náš život nemá ten správny „drive“. Náš Drive mal na začiatku šesť členov, no každým rokom sa počet tanečníkov menil.

Tanečná skupina sa venuje scénickému tancu, ktorým chceme vyjadriť naše názory na problémy a zároveň primäť divákov, aby sa nad nimi zamysleli aj oni. Na druhej strane tancujeme aj moderný tanec, ktorým sa snažíme ľudí pobaviť a zaujať. Tieto tance prezentujeme na komerčných akciách, plesoch, večierkoch a kultúrnych podujatiach. Za našu prácu nás každým rokom okrem potlesku divákov odmeňuje aj porota na tanečných súťažiach, ktorých sa zúčastňujeme. Neleníme však ani cez letné prázdniny. Ako skupina organizujeme tanečné sústredenia, na ktorých sa tvrdo pripravujeme na nasledujúcu sezónu. Vlani sme si vyskúšali rolu pouličných umelcov a spríjemňovali sme tancom ľudom večery v chorvátskom meste Poreč. Tento rok sa chystáme navštíviť festival v českých Prachaticiach. V skupine vládne priateľská atmosféra a naše tréningy sú plné zážitkov a dobrej zábavy pri tanci. Ak sa chceš pridať k nám, dvere sú pre každého otvorené.

Ešte raz pekne ďakujem a chcem popriať veľa pracovných úspechov do ďalšej práce.

Pár fotografií (zdroj: TS Drive)

Video – Krok so sklerózou multiplex (video: Ján Števonka)

Blog a video: Ján Števonka. Gramatická úprava: Bc. Lenka Hrobáriková