• Ne. okt 1st, 2023

Oslava SNP hudbou vo Zvolene

Autor IMG_1979

aug 27, 2011 ,
dominika-matusinska
Dominika Matušinská speváčka skupiny Chimera. Foto: ZV-podujatia

Tradičné zvolenské hudobné podujatie na počesť Slovenského národného povstania (SNP) pod názvom Zvolenské Hudobné Povstanie (ZHP) sa uskutočnilo vo Zvolene 26.8.2011 pod hlavičkou mesta Zvolen.

Cieľom toho podujatia bolo okrem spomienky priniesť na pódium obyvateľom mesta to najlepšie z hudobnej scény vo Zvolene.

V tomto – už 6. ročníku sa divákom predstavili skupiny Mighty Hedgehogs, Slovanský kríž, Chimera a v závere vystúpila kapela Comp&neros.

Všetko to vypuklo o 18:00 hod. kedy začala hrať skupina, ktorá je nováčikom na zvolenskej hudobnej scéne – Mighty Hedgehogs, ktorú bolo možné vidieť tento rok aj na podujatí Deň sídliska.

V preklade názov ich kapely znie Mocní ježkovia. Odohrali prevzaté skladby skupín AC/DC, Oasis, Scorpions a zabŕdli aj do slovenských vôd v podobe Elánu, Hexu, a skomolenej skladby legendárneho Petra Nagyho.

Mighty Hedgehogs

V punkovom štýle hrala druhá domáca kapela Slovanský kríž, ktorá si silnými textami v skladbách pritiahla početnú skupinu zabávajúcich sa.

Slovanský kríž

Veľkým prekvapením večera nielen pre mňa bolo vystúpenie kapely Chimera zo Žiliny, ktorá tu vo Zvolene už raz koncertovala. Na neveľkom zvolenskom pódiu odohrala tento večer skladby vlastnej tvorby so sviežim gitarovým sprievodom a s pekne znejúcim hlasom speváčky.

Chimera

V závere vystúpila už tradičná skupina Comp&neros, ktorá je nielen vo Zvolene pojmom. Tento krát v kompletnej zostave predviedla to najlepšie – inštrumentálny prejav, ktorý je silnou zbraňou tejto skupiny. Husle, bicie, bubny, elektrická gitara, trúbka, flauta klávesy – toto všetko vytvorilo sound, ktorý zaujal nejedného fajnšmekra a nenechal ho chladným.

Comp&neros

Na priložených videách a fotografiách si môžete pozrieť nielen to, ako hrali jednotlivé kapely. Viac videí nájdete TU a postupne ešte pribudnú do počtu 12.

Fotoset.

Hudobný jednodňový festival, ktorý trval do neskorých večerných hodín sa rozhodne vydaril a pokiaľ bude taký kvalitný ako tento, tak sa bude na čo tešiť.

Blog, foto a video : Ján Števonka.

Podobná téma