• Ne. okt 1st, 2023

Zaslúžená výhra zvolenských kadetiek

Autor IMG_1979

nov 13, 2011 ,
bk-zvolen-mbk-ruzomberok-kadetky
Foto: Ján Števonka

Sobota 12.11.2011 patrila na IX. ZŠ vo Zvolene na sídlisku Západ basketbalu, odohralo sa  celkovo 5 zápasov domáceho BK ZŠ Zvolen.

Súbežne so začiatkom zápasov žiačok o 9:30 hod. sa v druhej hale  hrali zápasy Slovenského pohára (SP) kadetiek – základná časť, 3. kolo BK ZŠ Zvolen proti MBK Ružomberok a o týchto zápasoch si práve na tomto mieste môžete prečítať viac.

V oboch zápasoch sa ukázala vynikajúca forma domáceho družstva, najviac sa v hre prejavili Lagová, Abelovská, Panicová a dá sa povedať, že  žolíkom  zápasu bola hráčka Marcela Dolniaková, ktorá predvádzala doslova neskutočné veci na palubovke nielen v poli ale aj pod košom. V zápasoch si okrem kadetiek zahrali aj staršie žiačky. 

Tajomstvo úspechu Zvolenčaniek bolo v tom, že ako tím tvorili jeden celok a či už bolo treba zabrať v obrane, útoku, alebo pod košom,  za každých okolností sa našla hráčka, ktorá presne vedela, čo v danej chvíli robiť.

Ružomberčanky sa trápili s obrovskou stratou lôpt, o ktoré ich pripravili domáce hráčky a preto sa skóre v jednotlivých zápasoch skončilo 85:38 a 95:30 v druhom zápase.

Záverom treba poďakovať  nielen domácemu trénerovi Hazlingerovi, ktorý ušil pre dievčatá správnu taktiku a pripravil ich na tento zápas doslova bravúrne, ale aj dievčatám, ktoré hrali oduševnene.

Vyjadrenie trénera kadetiek MBK Ružomberok “B” Jozefa Bučáka k zápasom

  • K menovanému dvojzápasu sa mi ťažko vyjedruje kedže sme prehrali rozdielom troch tried, bola to doslova hra mačky s myšou a zaujímavé bolo len to akým rozdielom sa zápasy skončia, či domáci dosiahnu vytúženú sto bodovú métu alebo nie. Ak sa mám vyjadriť k domácim basketbalistkám, tak musím uznať ich kvalitu a šikovnosť – zručnosť a potešili ma aj niektoré pekné akcie, ktoré zvolenčanky úspešne zakončili. Čo sa mojich hráčok týka tak na našu obranu obranu musím uviesť, že spolu trénujeme šesť týždňov a za tento krátky čas sa nášmu družstvu nepodarilo vliať do krvy hernú koncepciu a systém hry aký by sme chceli. To však nemení nič na tom, žťe sme zaostávali v základných športových ba až pohybových činnostiach. Boli sme pomalý, nekoncentrovaný, nedôrazný, zvyhala nám obrana aj obranný doskok, o útočnom sa ani nevyjadrujem.

Nakoľko obidva zápasy išli po sebe, tak Vám prinášam aj dve videá z každého zápasu zvlášť a fotografie z oboch zápasov v jednom sete.

Videa zo zápasov – BK ZŠ Zvolen v bielom – doporučujem tlačidlo HD na videu

Prvý zápas

Druhý zápas

Fotografie

Blog, foto a video: Ján Števonka.

Podobná téma