• Ne. sep 24th, 2023

Stará radnica sa otriasala v bluesovom rytme

zva-12-28-band
Norbert Červenák: Foto: Ján Števonka.

Na Zelený štvrtok sa uskutočnil v Starej radnici vo Zvolene koncert zvolenskej bluesovej kapely ZVA 12-28 Band.

Kapela hrala v tradičnej zostave Norbert Červenák (spevák, basgitara), Stanislav Fakan (husle), Ladislav Červenák (kontrabas) a Peter Krško (bicie). Počas hodiny odohrali postupne skladby, ktoré sa nachádzajú na ich troch radových albumoch Hrubá múka, Za fúzy ma poťahaj, a Z ruky zobať.

Koncert bol okorenený postupným prichádzaním jednotlivých členov na pódium po každej odohratej skladbe. Úvod priniesol poriadnu porciu bluesu v podaní Norberta Červenáka, postupne sa pridal Ladislav Červenák a v tretej skladbe už hrali aj s bubeníkom Petrom Krškom. Od polovice koncertu sa k nim pridal posledný člen kapely Stanislav Fakan, ktorého však počas tohto večera vôbec neposlúchali husle kvôli technickým problémom.

Postupne bolo možne počuť skladby Dáke Blues, Autobáger, Nik nejde a Hrubá múka, po ktorej to už publikum nevydržalo, doslova vybuchlo a veľkým potleskom ocenilo kvalitu tejto kapely. Nasledovali skladby Rozíďme sa, Pedál je Róm. Ako prídavok zahrala kapela skladbu Som kamoš tvoj z albumu Z ruky zobať.

Z tohto koncertu rozhodne odchádzalo cca 40 fanúšikov spokojných. Najbližšie bude možné vidieť vystúpenie zvolenskej bluesovej kapely ZVA 12-28 Band v Charisma Café & Bar vo Zvolene 14.4.2012.

Video – doporučujem tlačidlo HD na videu

ZVA 12-28 Band – Nik nejde

Fotografie

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Podobná téma