• Ne. máj 28th, 2023

Najväčšia akcia v histórii Slovak Freerun Family

slovak-freerun-family
Foto: Miško Kozelský.

Europa SC Zvolen nie je otvorená ani mesiac a už začala písať svoje prvé rekordy. Bránami obchodného centra prešlo od jeho otvorenia 1. júna do 13.6.2012  už viac ako 100 000 ľudí.

Nedá sa zahanbiť ani akciami, ktoré sa konajú práve tu. O tej, ktorá sa v tomto obchodnom centre konala  v sobotu 16.6.2012 pod názvom Slovak Freerun Family si dnes napíšeme a ako to už býva na tomto portáli zvykom, aj nejaké to video bude.

Slovak Freerun Family sa dajú zaradiť medzi mladých nadšencov parkuru, ale na ich pozoruhodnom výkone to vôbec nebolo badať, práve naopak.

V úvode chalani, ktorí si to mimochodom aj sami všetko moderovali, povedali niečo o freeruneparkoure a následne potom predviedli krátku choreografiu a porozprávali o tréningoch. Predviedli základné techniky a predstavili svoju skupinu.

Počas akcie bolo možné si aj zasúťažiť v rôznych zaujímavých výzvach, v ktorých bolo možné vidieť, ako sa dajú zísť schody na rukách (handstand) rýchlejšie ako na eskalátore, že Dingo dokáže sideflipom preskočiť až deviatich ľudí a že Pavúk vie dať kombo cez celú ESC.

Jediným mínusom boli workshopy, ktoré sa zvrhli najskôr na zábavný súboj s breakdancermi, ale neskôr to dosť pokazili podgurážení spoluobčania a nečinní SBS-kári, kvôli ktorým sa všetko skončilo o trochu skôr.

Tak či onak, akcia bola viac než super a obrovský obdiv patrí celej skupine, o ktorej je možné získať viac info aj na Facebook stránke ako aj na YouTube kanáli.

Video – ospravedlňujeme sa za zníženú kvalitu videa

Fotografie

Tak toto už bola v poradí piata akcia, ktorá sa konala v tomto novom obchodnom centre. Najbližšie 23.6.2012 je na programe veľká hudobná akcia a to vystúpenie Tomiho Popoviča a 30.6.2012 od 12:00 hod. OUTBREAK 8 Hip Hop Festival – Svetové Finále 2012.

Článok, foto a video: Miško Kozelský.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Podobná téma