• St. mar 22nd, 2023

XIX. ročník Zvolenského výtvarného salónu

zvolensky-vytvarny-salon-2012
Foto: Ján Števonka.

V horúci júlový piatok 6.7.2011 so začiatkom o 17:00 hod. sa uskutočnila v severozápadnej bašte zvolenského zámku vernisáž výstavy pod názvom Zvolenský výtvarný salón.

Tento už v poradí XIX. ročník sa uskutočnil za podpory združenia výtvarných umelcov Zvolenská sedmička v spolupráci so SNG – Zvolenský zámok a s podporou mesta Zvolen.

Konferencierom a zároveň človekom, ktorý otvoril XIX. ročník výtvarného salónu bol člen Zvolenskej Sedmičky Ján Fiťma. Ako sám povedal, rozhodlo o tom to, že je najmladší člen nie však vekovo, ale zaregistrovaním sa v spomínanom združení, v ktorom je už od roku 2010.

Ako ďalej povedal, je potešením privítať návštevníkov na tomto umeleckom podujatí, kde môžu nahliadnuť do duší umelcov prostredníctvom ich diela. Zvolenská sedmička a jej tvorba je rôznorodá tak, ako je rôznorodé zloženie jej duší. Jej žijúcich členov, ale i tých, ktorí už nie sú medzi nami.

Tak ako každý rok, tak aj tento rok na salóne vystavujú hostia, ktorí chcú predstaviť svoju tvorivosť a zároveň kamarátsky koketujú so Zvolenskou sedmičkou.

V závere ešte prečítal e-mailovú správu od tety múzy.

Kultúrnou speváckou vložkou sa predviedla pri otvorení vernisáže ako aj v závere Jana Záchenská z Pink Harmony Academy.

Po vernisáži sa konala afterpárty v Matúšovom dvore, kde zahrala skupina LadyLand.

Po vzhliadnutí výstavy sa dá len odporučiť, aby ste si našli čas a prišli si pozrieť túto výstavu, ktorá potrvá do 29. júla 2012 počas otváracích hodín streda – nedeľa – od 10:00 do 17:30 hod. a posledný vstup je o 16:45.

Videá 

Ján Fiťma

Jana Záchenská 

Fotografie

Článok, foto a videá: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Podobná téma