• Ne. okt 1st, 2023

Móza uvádza ďalšiu výstavu

pavel-moza-invencia-3
Plenér Spišského podhradia. Foto: ZV-podujatia

Známy zvolenský maliar, Pavel Móza, zriadil ďalšiu výstavu svojich diel s názvom „Invencia“. Tú si môžete pozrieť do 29.4.2015 v priestoroch Starej radnice. Okrem jeho obrazov tam nájdete aj výtvory štyroch detí, ktoré sám vyučuje.

Vernisáž otváral hudobný vstup Zvolenských vrchárov a následne sa ujal slova viceprimátor Zvolena – Jaroslav Stehlík, pričom medzi hosťami bol aj poslanec MsZ Matej Snopko. Stehlík ocenil maliarovu tvorbu a umelecký vkus prirovnal k vínu: „ Kedy je obraz pekný ? Prenesiem to teraz k vínu… Ktoré víno je dobré ? No to, ktoré ti chutí. Tak aj obraz je dobrý ten, ktorý sa ti páči.“ Na otvorenie sa nemohla dostaviť kunsthistorička, ktorá mala vernisáž taktiež uviesť, takže ďalší príhovor patril samotnému autorovi.

Ako Móza povedal, výstavu plánoval hlavne skrz obrázky detí, ktoré vyučuje, pričom zdôraznil, že nechce nahrádzať žiadne umelecké školy. No sám má ambíciu viesť mladú generáciu, aby mala vzťah k výtvarnému umeniu. Mrzí ho, že na výstavy chodí stále menej ľudí.

V galérii si môžete prezrieť niektoré diela výstavy

Video

Fotografie

Článok: ©Nicole Regecová. Foto a video: Ján Števonka.