• Pi. sep 22nd, 2023
den-s-utulkacom-2012-zvolen-14
Foto: ZV-podujatia.

Deň pred prvým jesenným dňom sa uskutočnil prvý ročník a zároveň už druhé stretnutie všetkých sympatizantov štvornohých miláčikov. Akcia s názvom Deň s útulkáčom bola venovaná nielen im, ale aj tým, ktorí majú v priezvisku slovo najdúšik.

Akciu zorganizovalo OZ Psíčkari-ZV v spolupráci s OZ Túlavá labka, karanténnou stanicou Zvolen. Pomocnú ruku pridala kopa dobrovoľníkov ako aj mesto Zvolen na čele s víceprimátorkou Mgr. Alžbetou Staníkovou, ktorá tu bola v úvode akcie aj prítomná a doniesla čo- to aj pre psíkov.

Akcia s veľavravným názvom Deň s útulkáčom priniesla všetkým zúčastneným počas tohto bezmála štvorhodinového programu dostatok kultúrneho vyžitia nielen pre psov, ale aj ich majiteľov.

Úlohy moderátorky sa zhostila superstáristka Zdenka Predná a ako sama povedala, bolo to jej prvé moderovanie.  Musí sa uznať, išlo jej to a psy si ju zaraz obľúbili. Po jej boku stála vždy dobre naladená Lucia Dvorská z OZ Psíčkari-ZV a ako porotcovská trojica tu boli prítomní p. Eva Krížová, Tomáš Schvartz a Vojtech Korpáš.

Pár týždňov pred samotnou akciou mali možnosť  majitelia psov prihlásiť svojho miláčika do rôznych výstav a nemohlo chýbať ani množstvo súťaží pred porotou, do ktorých sa dalo pridať aj počas akcie.

  • Výstavy – Zvláštny zjav, Paleta, Papkáč, Zrkadlo, Najroztomilejší drobec, Senior – sympaťák, Tiež som prišiel
  • Súťaže – Vycvič si útulkáča, Najlepší aportér, Najlepší cvičiteľ, Najlepšie vycvičený pán, Voňavé pokušenie, Pozri, čo dokážem

Dogdancing predviedli  so svojimi psíkmi dve dievčatá a tu je jedno z nich.

Okrem tohto hlavného programu bola pripravená agility dráha, v ktorej si psy doslova prišli na svoje.

Na akcii bolo možné navštíviť stánky s rozmanitým tovarom pre psov a samozrejme tu malo svoj vyhradený priestor už spomínané OZ Túlavá labka a karanténna stanica Zvolen, ktoré poskytovali všetky informácie, týkajúce sa ich pôsobenia.

Fotografie

Na záver môžeme skonštatovať, že Deň s útulkáčom vyšiel organizátorom viac než dobre. Počasie, ktoré nebolo isté ani deň pred začiatkom akcie vyšlo a v závere ešte aj zasvietilo slnko.

Pri tejto príležitosti Vám chcem upriamiť pozornosť na sobotu 29.9.2012 o 10.00 hod. kedy bude slávnostné otvorenie nového venčoviska pre psov Tulská ul., konečná zástavka MHD sídlisko Zvolen Západ.

Článok, foto a video: Ján Števonka.