• Ut. feb 7th, 2023

Martinčanky víťazne pod Pustým hradom

zhkm-zvolen-mhk-martin-2012-hokej

Po týždni sme tu opäť zo zákulisia ženského prvoligového hokeja v podobe 8. kola, ktoré sa uskutočnilo 27.10.2012 zápasom ŽHKm Zvolen : MHK Martin na zimnom štadióne vo Zvolene.

Po tom, čo nás pred týždňom pobodali 11 krát Spišiačky prišli do Zvolena Martinčanky, ktoré sú v tabuľke o dva riadky vyššie, ale rozhodne to nebol súper, ktorý by nebol zdolateľný.

Aj napriek tomu, že sa hral slušný hokej a na oboch stranách boli sily vyrovnané, Zvolenčanky prehrali zápas o jeden pre nás nešťastný gól v 53. minúte 1:2 (1:0, 0:1, 0:1).

Od úvodu zápasu to išlo pekne ako po masle, žiadne strkanice, vylučovanie, no jednoducho fajný ženský hokej a čakalo sa len na to, ktorý tím ako prvý prenesie puk do brány. Tou prvou hráčkou, ktorej sa to podarilo bola už v 6 minúte Zvolenčanka Ivana Ivanová po asistencii Alexandry Sakalíkovej a Jany Dudášovej a bolo 1:0.

Začiatok druhej tretiny začal svižnejšie na oboch stranách a zároveň bolo vidieť enormné úsilie Martinčaniek o vyrovnanie zápasu. V 27. minúte sa im to napokon aj podarilo a Adrianu Hrčkovú prekonala Petronela Sušienková a bolo vyrovnané na 1:1. Do konca tretiny sa už nič mimoriadne neudialo.

V poslednej tretine sa každý tím snažil dať vytúžený gól a vyhrať tak v normálnom hracom čase zápas a pre svoj tím doniesť plný počet bodov. Necelých sedem minút pred koncom zápasu však Ivana Petrášová po asistencii Petry Pavlovičovej a Lucii Záborskej dala gól a Martinčanky sa ujali vedenia 1:2. Zvolenčanky si ešte pár minút pred záverom zobrali oddychový čas, ale ani to im nepomohlo a tak zápas v riadnom hracom čase prehrali 1:2 a body idú do Martina.

Vyjadrenie pána Farkaša trénera MHK Martin:

„Po slabšej prvej časti sme si v šatni povedali,že musíme začať viac korčuľovať a častejšie strieľať. Dohovor pomohol a potom už náš tím na ľade dominoval.Škoda slabšej efektivity,o výsledku mohlo byť rozhodnuté skôr. Zas sa nám do zostavy podarilo zaradiť ďalšiu mladú hráčku, ktorá svojim výkonom potvrdila perspektívu. Okrem víťazstva nás teší práve skutočnosť, že predsavzatie stále viac zapájať do zápasového kolotoča talentované dievčatá sa darí napĺňať aj v praxi.“

Poradie po 8. kole – tip! – tabuľka obsahuje v sebe ďalšie hárky.