• St. mar 29th, 2023

V jeden deň dve víťazstvá zvolenských kadetiek

ByIMG_1979

nov 14, 2012 ,
Foto: ZV-podujatia.

Sobotňajšie dopoludnie  10.11.2012 patrilo v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ basketbalovému dvojzápasu v kategórii SP kadetiek a v derby sa proti sebe na palubovke postavili BK ZŠ Zvolen a ŠKP 08 B. Bystrica.

Nakoľko sa hrali dva zápasy a na oboch sme sa zúčastnili, tak si o nich niečo viac napíšeme.  Samozrejme, ako to už tu býva štandardom, prinášame Vám aj dve videá a v jednom sete fotografie z oboch zápasov.

Prvý zápas

Začiatok zápasu sa vyznačoval veľkou rýchlosťou a body pribúdali v hojnom počte na oboch stranách. Banskobystričanky si nenechali brnkať po nose, ale do konca štvrtiny prehrávali o jeden bod 15:14.

V druhej štvrtine sa zvolenské dievčatá zosynchronizovali a zaraz to bola iná muzika ako v úvode a doslova s chuťou a úsmevom nadelili súperkám parádnu porciu premenených košov na body 28:18.

Po prestávke si Banskobystričanky pravdepodobne uvedomili, že ich súperky zmobilizovali sily a začali bojovať. Ukrojili z vybudovaného náskoku domácich dievčat 38:33.

Do poslednej štvrtiny vstúpili domáce dievčatá s vedomím dotiahnuť zápas do víťazného skóre a to sa im aj s ich bojovnosťou podarilo 46:39.

BK ZŠ Zvolen v bielych dresoch

Druhý zápas

V úvode to nezačalo pre naše dievčatá najlepšie, nevedeli sa skoncentrovať a prichádzali o množstvo lôpt, ktoré mohli skončiť v koši súperiek 8:12.

V druhej štvrtine sa začalo všetko vracať do starých koľají a znova tu boli tie zvolenské dievčatá, ktoré hrali tak presvedčivo ako v prvom zápase. Banskobystričankám robili problém prihrávky a ich stratené lopty využívali vo svoj prospech domáce dievčatá 23:17.

Od polovice zápasu bolo už evidentne vidieť, že súperky zápas vzdali. Prihrávky sa im nedarili podobne ako boj o loptu a celkovo tento fakt nahrával našim dievčatám 37:18.

V poslednej štvrtine poľavili už aj naše dievčatá, ale na zvrat zápasu Bystričaniek to už jednoducho nestačilo a tak aj tento zápas skončil pre nás víťazstvom a to v konečnom skóre 48:35.

BK ZŠ Zvolen v bielych dresoch

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.