• Po. feb 6th, 2023

Lokomotíve Zvolen došla para so stavbármi s Prievidze

ByIMG_1979

nov 20, 2012 ,
MVK Lokomotíva Zvolen v modrom. Foto: Ján Števonka.

V šesťčlennej prvoligovej súťaži  oblasti stred, kde družstvá hrajú stretnutia v prvej časti každé s každým štyrikrát (2x doma, 2x u súpera) formou  dvojzápasov v jeden deň, sa odohralo už šieste dvojkolo. Keďže do druhej časti postupuje len prvé družstvo, ktoré následne odohrá dva barážové turnaje s víťazmi zvyšných oblastí a s predposledným účastníkom extraligy o postup do extraligy pre ročník 2013/2014, pre Zvolenský volejbal veľmi dôležité. Súperom MVK Lokomotíva Zvolen bolo vedúce družstvo TJ Stavbár Prievidza, ktoré sa pred sezónou prezentovalo maximálnou snahou o postup do extraligy, podporené nielen doplnením kádra, ale vďaka sponzorom najmä na prvú ligu nebývalým finančným podmienkam. Hostia prišli na stretnutie so štrnástkou hráčov a päticou realizačného týmu, vybavených najmodernejšou technikou. Pikantériou stretnutia bola účasť trojice minulo sezónnych hráčov MVK v drese súpera. Michalec, Hrušík sú „Stavbármi“ od začiatku sezóny a Povrazník hral za Zvolen ešte na začiatku sezóny.

1.zápas

  • MVK Lokomotíva Zvolen  –  TJ Stavbár Prievidza  2 : 3  (-20,22,-19,21,-7)
  • Zostava MVK: Orolín M., Beskydiar, Orolín J., Dvořák, Benc, Kováčik, libero Velký, (Lupták)
  • Zostava Stavbára : Šrámek, Hrušík, Mečiar, Michalec, Povrazník, Varga, libero Hraňo, (Hromek, Šimko, Szalay)
  • Zápas rozhodovali : Novotný – Niklová
  • zápas trval  123 minút Divákov 50

V prvom sete domáci držali krok s favoritom do stavu 19:19, potom dominoval na sieti Povrazník a v sete druhom zachytili MVK začiatok stretnutia a technickými loptami Beskydiara a M.Orolína získali náskok. Hostia dotiahli na 19:19, ale v závere nestačili na Beskydiarove dva smeče a následný bod hrajúceho trénera priamo z podania priniesol vyrovnanie. Tretie dejstvo patrilo Stavbárom, ktorých body paradoxne robili bývali Zvolenčania Hrušík, Michalec a Povrazník. Domáci vyrovnali stav po najlepšom výkone v dvojzápase, keď obetavosťou a bojovnosťou prerazili obranu Prievidze.Výborne smečovali Dvořák a Beskydiarom, ale najviac bodoval kapitán Michal Orolín, ktorý sa v závere setu zaskvel dvomi bodovými ulievkami a dvomi blokmi. Setbal premenil smečom Lupták. Tomu však vôbec nevyšiel tajbrejk, keď skazil smeče z ľahkej pozície, potom i príjem podania smerujúceho do autu. Hostia odskočili na sedembodový rozdiel a posledný bod smečom pre MVK „urobil“ Beskydiar za stavu 7:13.

Video – 1. zápas – MVK Lokomotíva Zvolen v tmavom

2.zápas

MVK Lokomotíva Zvolen  – TJ Stavbár Prievidza  0:3  (-21,-22,-19)

  • Zostava MVK: Orolín J., Dvořák, Benc, Kováčik, Orolín M., Beskydiar, libero Velký, (Lupták)
  • Zostava Stavbára : Varga, Šrámek, Mečiar, Hrušík, Michalec, Povrazník,  libero Šimo, (Hromek)
  • Zápas rozhodovali : Niklová – Novotný
  • zápas trval  80 minút Divákov 75

V prvom sete domáci nezachytili úvod, potom už v závere nestačili doťahovať stav, keď súper hral na istotu a smeče MVK končili na páske či mimo. V sete druhom hostia ťažili hlavne z dobrej prihrávky, výškovej prevahy a napriek bojovnosti MVK, dvoch smečoch Dvořáka a ulievke Beskydiara i päťbodovej šnúre pri podaní M.Orolína Zvolenčania set nezískali. Tretie dejstvo tiež patrilo Stavbárom, keď domáci držali krok iba tretinu setu. Po dvoch sporných loptách v závere priznaných prekvapivo súperovi sa prejavila na domácich i psychika a stretnutie skončilo „ľahko“ v prospech Stavbárov.

Hrajúci tréner Milan Beskydiar stretnutia výstižne zhodnotil: „Jasného favorita sme v prvom stretnutí potrápili napriek oklieštenej zostave. Na poste univerzála musel zaskakovať blokár. Mrzí ma, že v dvoch setoch sme nezvládli koncovky. V druhom zápase sa prejavila už „naša klasika“. Povedali sme si, ako ideme hrať a nedodržali sme to, prehrali sme prvý set a potom sa prejavila i kondícia a psychika. Je ťažké porovnávať sa s mužstvom, ktoré pracuje na profi úrovni oproti našej amatérskej a odtrénuje pomaly toľko denne ako my za týždeň.“

Tabuľka

Fotografie

Výkony MVK si priaznivci Zvolenského volejbalu budú môcť pozrieť až v sobotu  1.12.2012, keď súperom  Lokomotívy v dvojzápase v hale ZŠ Nám.mládeže (o 15-tej a 17-tej hodine) bude družstvo TJ Neografia Martin, keď nasledujúce dvojkolo odohrajú Zvolenskí volejbalisti s OŠK VO v Hliníku nad Hronom.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Článok: Ing. Miloš Masarik. Foto a video: Ján Števonka.

Podobná téma