• Ne. okt 1st, 2023

Zvolenské juniorky si v Adventnú nedeľu poradili s Michalovčankami

Autor IMG_1979

dec 20, 2012 ,
bk-zvolen-bkd-michalovce-juniorky-2012-basketbal-3
Aj o takéto zákroky nebola na zápase núdza. Foto: ZV-podujatia.

V nedeľu 16.12.2012 sa uskutočnil v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ basketbalový duel v kategórii junioriek medzi domácimi BK ZŠ Zvolen a 1. BKD Michalovce.

Po sobotňajšej prehre s CBK Košice 44:62 sa zvolenské dievčatá postavili proti rovesníčkam, ktoré sa nachádzajú na poslednom 10. mieste v tabuľke.

V zaujímavom zápase, v ktorom bolo vidieť veľa zaujímavých herných situácii sa na konci z víťazstva tešili domáce zvolenské juniorky.

Začiatok začal pre naše dievčatá veľmi dobre, svojou rýchlou hrou s presnými prihrávkami a doskokmi spod koša mali po pár minútach hrania sedembodový náskok. Za stavu 8:1 si tréner Michaloviec bral oddychový čas na doladenie taktiky svojho kádra. Po tomto sa podarilo súperkám ku koncu štvrtiny stiahnuť stav na 16:13.

V druhej štvrtine dievčatá z Michaloviec ešte o čosi zlepšili hru a za stavu 25:22 si pre zmenu brala domáca trénerka oddychový čas. Do konca tejto štvrtiny bolo vidieť veľa zaujímavých situácií na oboch stranách palubovky. Pred prestávkou svietilo na tabuli 31:28.

Po prestávke bol badať mierny nástup našich dievčat,  súperky už pomaly začali odchádzať kondične. Náskok Zvolena sa zvýšil o 11 bodov na 43:32 a opäť sa bral oddychový čas na strane Michaloviec. Zvolenské dievčatá hrajúce pri chuti pridali ešte do konca tretej štvrtiny pár krásnych košov súperkám a pred posledným dejstvom bolo 57:40.

Na záver predviedli domáce dievčatá krásnu hru nielen pod košom, ale aj hodmi na kôš z diaľky. V záverečných minútach na zvrat nepomohol ani ďalší oddychový čas súperiek a tak sa naše dievčatá mohli na konci zápasu tešiť z víťazstva 77:53.

Tabuľka 

Videozostrih BK ZŠ Zvolen v bielych dresoch

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.