• Ut. feb 7th, 2023

Jedenáste privítanie Cyklojazdy histórie vo Zvolene

cyklojazda-historie-2012-zvolen
Aj mládež sa zapojila od mesta Sliač. Foto: Ján Števonka.

Už 11. ročník cyklistického podujatia pod názvom Cyklojazda histórie sa uskutočnil 7.9.2012.  Na zvolenskom námestí vítali pelotón, ktorý tam dorazil okolo 16:10 hod. netrpezliví nadšenci. Pred samotným príchodom a po príhovoroch čestných hostí zahrala všetkým prítomným dychová hudba Selčianka.

Podujatie Cyklojazda histórie ako také začalo písať svoju históriu v roku 2002, kedy Ľubomír Porubský, ktorý bol vtom čase pracovník Mestského úradu vo Zvolene za oblasť kultúry predložil grandiózny projekt.

Projekt sa týkal Cyklojazdy zo Spišského na Zvolenský Pustý hrad, ktorý sa aj naplnil a na štarte historicky prvého podujatia sa zišli na štarte pri bráne Spišského hradu dve desiatky nadšencov.

Dychová hudba Selčianka

Na námestí privítala prítomných za mesto Zvolen víceprimátorka Mgr. Staníková, po boku zástupcu primátora mesta Prachatíc (partnerské mesto Zvolena) Ing. Bc. Roberta Zemana.

Mgr. Staníková nielen v mene svojom, ale aj v mene primátora mesta všetkých cyklistov na námestí privítala. Ing. Bc. Robert Zeman poprial pekný deň a taktiež odovzdal pozdravy z ich mesta smerom k obyvateľom mesta Zvolen a bol rád, že jeho borci dorazili spolu s ostatnými. Ako ďalej povedal, je to pre neho česť, že mohli takto prispieť k niekoľkoročnej spolupráci aj týmto športovým výkonom.

Na záver dostal slovo Pavol Valent, ktorý na otázku Martina Mázora, aká bola cesta odpovedal, že si môžu ďalšiu hviezdičku zavesiť a zároveň poďakoval Róbertovi Zemanovi za to, že pristúpil k tejto akcii zodpovedne.

Cyklisti prešli 600 km siedmi zo Zvolena a traja z Prachatíc a mohli takto šíriť dobré meno mesta Zvolen ako aj Pustého hradu. Zo severnej vetvy cyklojazdy histórie prišli z poľskej Visly, z východu spod Spišského hradu a ďalší jazdci z juhu – zo Štúrova, ktorí takto zabezpečili bývalú Vyšegrádsku trasu a posledná trasa bola z Českej republiky zo západu a to skupina, ktorá vyrazila z Prachatíc.

Jazdci histórie 

Ako to už býva zvykom, tak tento istý pelotón sa na druhý deň zíde ešte raz a to na už spomínanom Pustom hrade, aby tam odovzdal pozdravy v podobe stužiek zo všetkých miest, ktorými prechádzali, do rúk zástupcov mesta Zvolen.

Fotografie 

Redakcia samozrejme nemohla chýbať už na XX. ročníku výstupu na Pustý hrad a tak už o pár dní môžete očakávať článok z tohto podujatia.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Podobná téma