• Ut. feb 7th, 2023

Martinčanky zdolali na svojom ľade Zvolenčanky

zhkm-zvolen-mhk-martin-2012-hokej-55
Ilustr. Foto: Ján Števonka.

Deň pred Vianocami odohrali zvolenské hokejistky ligový zápas v Martine. Výsledky predchádzajúcich dvoch zápasov boli veľmi tesné (Martinčanky vyhrali 3:1 a potom 2:1).

Naše dievčatá vstupovali do zápasu s cieľom vyhrať a priviezť pod Pustý hrad cenné body. Prvá tretina bola pomerne rýchla. Skóre otvorila v 7. minúte domáca Gajdošová. Zvolenčanky však rýchlo odpovedali, o 2 minúty sa to podarilo obrankyni Branickej.

Nasledovali ďalšie obrovské šance na oboch stranách, no gól do prestávky už nepadol. Zato v 2. tretine sa vrece s gólmi roztrhlo. Do jednogólového vedenia sa dostali vždy domáce hráčky, no Zvolenčanky dokázali stále vyrovnať.Presadiť sa dokázala Branická a neskôr aj Sakalíková, ktorá využila signalizované vylúčenie domácich.

Mrzí však nepremenená šanca, keď po prečíslení puk poskakoval po bránkovej čiare, no domáca obrana ho stihla včas upratať. Na ukazovateli svietil stav 3:3. V 35. minúte sa dostali Zvolenčanky prvý krát do vedenia zásluhou Časnochovej. Martinčanky však dokázali o necelú minútu vyrovnať.

Keďže naše dievčatá hrali zápas len na 2 formácie, v záverečných 10 minútach už nedokázali vzdorovať útokom súpera a inkasovali ešte 5-krát. Konečný výsledok je teda 9:4