Slávistky nenašli recept proti dorastenkám COP Nitra

slavia-zvolen_cop-nitra-150

Gratulácia kapitánke Tužinskej. Foto: ZV-podujatia.

Volejbalová extraliga žien neobvykle v stredu pokračovala už 10. kolom a v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ si volejbalové zručnosti zmerali TJ Slávia TU Zvolen a COP Nitra.

Priaznivci volejbalu, korí sa prišli na tento duel pozrieť a nebolo ich veru málo boli svedkami kvalitného volejbalového zápasu, ale očakávali trošku iný scenár, než aký sa im v túto stredu naskytol.

Pred zápasom, ako som v sobotu po zápase s 1 VBK písal, sa konala menšia gratulácia k okrúhlemu jubileu kapitánke družstva Janke Tužinskej (nepoviem koľkému, prerátajte si ruže na fotografii).

Predpoklad pred zápasom bol, že to bude nielen náročný zápas proti v podstate dorastenkám, ktoré vedia hrať a idú húževnato po každej lopte a toto všetko im prináša na palubovke želané ovocie, ale že pokiaľ naše ženy siahnu na pomyselné dno, tak je možné, že z tohto zápasu vyjdú aspoň s jedným bodom. Nuž očakávania predčili ….

Prvý set bol fantastický, naše Slávistky išli ako rušeň a všetko sa zdalo ako tak ideálne 1:0

V druhom sete famózne udreli hráčky spod Zobora a viac ako 10 bodový náskok zaskočil naše hráčky. Tie sa však nezľakli a postupne bod po bode to dotiahli k záveru setu, ale to úsilie ich stálo veľa energie, ktorá by mohla ostať do ďalších bojov 1:

V treťom sete bolo cítiť, že energia na našej strane dochádza a tréner Uvaček vyberal z talóna, čo sa dalo (čo bolo dostupné). Húževnaté protihráčky hrali svoju typickú hru a nakoľko nám robil od začiatku zápasu problém príjem lopty, darilo sa im získavať body viac než dobre. Rozhodlo sa až na záver setu, ale už sa dalo tušiť, aký ďalší priebeh bude mať tento zápas 1:2

Omladina COP Nitry vedomá si toho, že má na to, vyhrať tento štvrtý set a zápas zároveň, hrala doslova pri chuti. Táto ich sebavedomá hra neskutočne naštrbila našu psychiku a aj keď by bolo vhodné dotiahnuť zápas aspoň do tajbrejku a uchmatnúť aspoň 1 bod, nepodarilo sa a zápas napokon skončil víťazstvom sympatických dievčeniec z Nitry 1:3

Nech sa páči video a pár foto a video priebehu prvého setu.