• So. dec 9th, 2023

V škole sa ,,plesalo“ do rána 1. časť

lubica-tomcikova-igor-kocis-ples-2013-zvolen
Mgr. Ľubica Tomčíková a Igor kočiš počas otvorenia plesu prípitkom. Foto: Ján Števonka.

Nielen na Slovensku, ale aj v meste Zvolen sa od prvej polovice januára, počínajúc Tromi kráľmi končiac Popolcovou stredou uskutočňujú spoločenské podujatia ,na ktorých sa ľudia do rána bieleho zabávajú a toto obdobie sa ľudovo volá Plesová sezóna.

Plesy bývajú rôzneho druhu, napr. miestne, mestské, maškarné, charitatívne, benefičné, policajné, hasičské, rybárske, poľovnícke, školské, univerzitné…

A na jeden z nich sme dostali pozvanie, aby sme mali možnosť zažiť atmosféru počas tohto plesu a bola naozaj vynikajúca.

V dvoch článkoch si teda rozoberieme bod po bode program plesu. Možno si aj Vy po prečítaní článku uvedomíte, že nie je podstatné vyhrať v tombole let stíhačkou, zahrať si v provizórnom kasíne na plese, ale podstatné je to, že sa ľudia dobre cítia na jednom mieste a dosýta sa zabavia s kamarátmi.

Takže vitajte na 4. ročníku školského plesu, práve začíname.

V úvode sa predstavili vo folklórnom pásme deťúrence zo súboru Vretienko

Po ňom už konferencier plesu Igor Kočiš povedal pár viet k programu. Hovoril nielen o dobrej zábave, ale aj o tombole so 70 cenami a o dražbe hokejového dresu hráča KHM Zvolen Andreja Podkonického.

Následne zavolal k sebe riaditeľku tunajšej ZŠ Mgr. Ľubicu Tomčíkovú, ktorá v príhovore povedala pár pekných slov, privítala všetkých prítomných a predstavila aj vzácnych hostí. Za mesto Zvolen prišiel vedúci odboru školstva Mestského úradu Mgr. Miroslav Marcinko a poslanec mestského zastupiteľstva za mestskú časť Zvolen Západ Ing. Ondrej Babic.

Po slávnostnom prípitku sa považoval ples za otvorený.

Po prípitku na husle zahral dve klasické skladby Miroslav Vilhan, študent Konzervatória v Bratislave, žiak  p. učiteľa Vojtecha Farkaša.

Po klasickej hudbe zasievali sólovo aj spoločne študentky súkromného konzervatória Pink Harmony Akademy – Lucia Václavíková, Jana Filová a Blanka Zajíčková. Mladé slečny nielenže pôvabne vyzerali, ale aj po stránke speváckeho výkonu doslova žiarili. Zaspievali coververzie od Leonarda Kohena, Luciu Bílú, Szidi Tobias, Beyoncé alebo aj legendárnu Tinu Turner – Simply The Best a veľa ďalšieho.

Jana Filová a Lucia Václavíková – Simply The Best 

Fotografie – viac foto bude v druhom článku. 

Tak to bola prvá časť článku, v druhej časti  si povieme nielen o dražbe dresu Andreja Podkonického a tombole, ale aj o ostatnom programe.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma