• Po. jan 30th, 2023

„Čo jesť a piť počas dojčenia“

psycholog1
Foto: ilustračné.

TS – Milé mamičky, tehuľky, milí oteckovia, milí starí rodičia,

Pozývame vás na stretnutie podpornej skupiny dojčiacich mamičiek s poradkyňou pri dojčení. Správne a úplné informácie, ktoré o dojčení získate v podpornej skupine, spolu so vzájomnou výmenou skúseností a podporou od poradkyne, ako aj ostatných mamičiek v skupine vám pomôžu úspešnejšie a dlhodobejšie dojčiť.

Nanešťastie, dojčenie v našej spoločnosti dnes nie je normou. Ženy vidia fľaše a umelú výživu od detstva a rastú učiac sa viac o tom ako o dojčení. Nová matka, ktorá si praje dojčiť, často jednoducho nevie, kam sa má obrátiť o pomoc. Často nepozná nikoho, kto by mal dobré skúsenosti s dojčením. Informácie a rady, ktoré dostáva od rodiny, priateľov a blízkeho okolia, jej väčšinou nepomáhajú, často sú prezentovaním mýtov alebo informácií, ktoré dojčenie ohrozujú.

Pomocou pre matky v spoločnosti, kde sa normou stalo kŕmenie fľašou umelým mliekom, môžu byť práve podporné skupiny dojčiacich mamičiek s poradkyňou pri dojčení. Takéto stretnutia pomáhajú mamičke dostávať podporu, ktorú zažívali všetky ženy v minulosti. Ide o ženy v rozličných etapách materstva – mamičky, ktoré svoje bábätko ešte len čakajú, spolu 

s čerstvými mamičkami, s mamičkami väčších bábätiek, ktoré začínajú jesť príkrmy, starších detí, mamičky dojčiace počas ďalšieho tehotenstva, mamičky dojčiace tandemovo – staršie dieťa a nové bábätko, mamičky s deťmi, ktoré sa práve odstavujú atď. Matky vidia akým spôsobom zahŕňajú dojčenie do starostlivosti o svoje deti ostatné matky na skupine.

Stretnutia môžu byť pomocou aj pre tehotné ženy, ktoré na svoje bábätko ešte len čakajú, pretože dojčenie je zručnosť, ktorej sa najlepšie naučíme pozorovaním. Skúsenosti mamičiek im môžu výrazne uľahčiť ich vlastný vstup do materstva a dojčenia.

Tešíme sa na vás 26. 4. 2013 o 10:00 hod. v Detskom centre Tigrík www.dctigrik.sk , Dukelských hrdinov 34,  Zvolen

Viac info na tel. čísle 0903 207 268

Príspevok = 1,50 eur (bez dieťatka, ktoré sa hrá)

Príspevok = 2,50 eur (s dieťatkom, ktoré sa u nás hrá a o ktoré sa pomôžeme postarať

Článok : Mgr. Martina Piaterová Certifikovaná poradkyňa pri dojčení

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri