• Po. jan 30th, 2023

Začiatok novej sezóny krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen

spolocna-skk-zvolen-2013
Spoločná fotografie. Foto: Vlado vlček.

Po krátkom relaxačno – rekondičnom pobyte na Orave, intenzívnej letnej príprave a krasokorčuliarskom sústredení na ľade B. Bystrice, sa od začiatku septembra začali krasokorčuliarky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK) pripravovať na domácom ľade na svoju v poradí už 4. súťažnú sezónu.

Stabilizovaný tím tréneriek na ľade ale aj na „suchu“ (balet, gymnastika, tanec) je zárukou, že aj v tejto sezóne bude výkonnosť dievčat stúpať a nadviažu na úspešné umiestnenia zo súťaží v uplynulej sezóne. Na pretekoch Slovenského pohára (SP) sa v úvode novej súťažnej sezóny predstaví 6 pretekárok v kategórii nádejí už v novom, spravodlivejšom delení – podľa ročníkov narodenia. Ďalšie minimálne 4 dievčatká z kraso prípravky ŠKK Zvolen už trénujú spolu s pretekárkami a je možné, že niektoré z nich sa koncom sezóny predstavia aj na pretekoch.

Okrem účasti na pretekoch SP, má ŠKK v pláne i účasť svojich pretekárok na krasokorčuliarskych súťažiach v zahraničí – na začiatok Maďarsko, Česko, Poľsko a Rakúsko.

ŠKK okrem tréningov krasokorčuliarok a kraso prípravky organizoval v lete kurzy in-line korčuľovania pre deti a dospelých, od jesene organizuje kurzy základov korčuľovania nielen pre chlapcov a dievčatá, ale aj pre dospelých. Po minuloročnom prekvapení a novinke na Slovensku „tučniakoch na lyžiach“ ktorí slúžili ako pomôcka pri výuke tých najmenších, prichádza klub s ponukou zapožičiavania kraso topánok pre účastníkov kurzu korčuľovania.

Pretekárky, kraso prípravku ale aj kurzy korčuľovania povedie aj túto sezónu profesionálna trénerka Jana Zrubecová spolu s ďaľšími kvalifikovanými trénerkami K. Peničkovou, D. Lehockou, M. Vavrincovou, D. Melicheríkovou a V. Kulichovou.
Prvé kolo SP v novej sezóne čaká krasokorčuliarky ŠKK Zvolen už 19.-20.októbra v Košiciach.

spolocna-skk-zvolen-2013

TS – Vlado Vlček. – SKK Zvolen

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri