• Ne. dec 3rd, 2023

Na Zlaťáku sa zabávalo do neskorého večera

sweet-little-chicks-2013
Sweet Little Chicks. Foto: Ján Števonka.

Pri príležitosti 770. výročia obnovenia mestských výsad vyhlásilo mesto Zvolen súťaž pre obyvateľov mesta o „Najčistejšie a najupravenejšie sídlisko.“ Určená komisia ohodnotila vykonané úpravy sídlisk vždy po ukončení vyčistenia jednotlivých mestských častí a za „Najčistejšie a najupravenejšie sídlisko“ ohodnotila Zlatý potok.

V nedeľu 15.9.2013 nastal deň, kedy sa od 16:00 hod. konalo podujatie ZLATO PRE “ZLAŤÁK” v areáli ZŠ M. Rázusa na Zlatom potoku.

Počas piatich hodín sa na pódiu vystriedali štyri umelecké  spolky, z toho jeden tanečný blok v podaní Fáber Dance School Glams,  tri hudobné vystúpenia Sweet Little Chicks, Pacipacifik a na záver Slovak Tango. Celú akciu moderoval Ondrej Daniš.

Zlato pre Zlaťák

V samotnom úvode sa predstavili tanečníci z Fáber Dance School, najväčšej TŠ na Slovensku. Jej  zakladateľom je Juraj Fáber a spolu s Mirkou Ondrejkovou vyučujú spoločenské a súťažné tance. Neoddeliteľnou súčasťou je i moderný tanec Glams, ktorý majú na starosti sestry Veronika a Zuzka Kostúrové. V úvode tancovali deťúrence latinskoamerické tance a po nich sa už predviedla skupina Glams.

TS Glams

Druhá v poradí vystúpila dievčenská vokálna skupina Sweet Little Chicks, ktorú nie je potrebné až tak predstavovať, nakoľko je ich možné počas roka vidieť na rôznych podujatiach nielen v meste Zvolen. Na pódiu sa predstavili Lenka Baldovská (spev), Simona Baldovská (spev), Viera Hudecová (spev), Júlia Kuricová (spev), Pavel Kabina (bicie), Mgr. Pavol Kováč (klavír), Pavol Pondelík (saxofón).

Ich repertoár tvorí širokú paletu a na tomto vystúpení  siahli po amerických piesňach 20-tych a 30-tych rokov minulého storočia (tzv. jazzové štandardy) – charleston, ragtime, swing, ako Boogie Woogie Bugle Boy alebo Cheek to cheek a Flintstones. Druhá časť sa  niesla v duchu filmu a muzikálu, či už sa jednalo o film Černý Petr (1963) a skladbu Nej, nej, nej alebo o Marnivú sestřenicu (Jiří Suchý).  Nasledovali skladby z muzikálu Pomáda  a bonbónikom pre divákov bola skladba od Michala Jacksona Billie Jean.

Sweet Little Chicks – Flintstones 

Tretí bod a druhá kapela bola opäť rýdzo zvolenská a dobre známa country skupina Pacipacifik v zložení Rastislav Belička (gitara, spev), Michal Weis (banjo, spev), Vladimír Nociar (basová gitara) a Daniel Axmann (mandolína, fúkacie harmoniky, spev).

Pacipacifik počas svojej 14 ročnej histórie má na svojom konte nielen dva svoje albumy, ale aj nespočetne veľa vystúpení nielen na Slovensku, ale aj v susedných Čechách. V roku 2011 si odniesla z Medzinárodného festivalu v Ústí nad Labem najprestížnejšie ocenenie a to divácku Portu.

Skupina hrala skladby zo svojich dvoch albumov, z prvého CD Prvou parou vpred, Cesta za tetou, Mary Lou, Starý Nákladák, atď… a z druhého albumu Country jeseň bolo možné počuť skladbu Hubárska a tradičnú skladbu Kaťuša. Okrem toho zazneli aj novinky a tou asi naj bola skladba Všetko je dovolené.

Počas vystúpenia im spríjemňoval koncert jeden postarší pán, ktorý im doniesol vo vedre hrozno a následne  im na ňom bubnoval do rytmu, ale po svojom.

Pacipacifik – Všetko je dovolené 

Posledná a záverečná kapela, ktorá doslova rozprúdila zábavu bola Slovak tango v zložení Peter Račko (spev), Andrej Turčin (husle), František Kubiš (akordeón), René Bošeľa (viola, gitara, spev) a Milan Maťaš (kontrabas). Kapela priniesla na Zlaťák slávne evergreeny slovenskej populárnej scény z dielní Gejzu Dusíka, Pavla Čádyho, Pavla Braxatorisa, Dušana Pálku, ktoré preslávili vtedajšie hviezdy ako František Krištof Veselý, Melánia Olláryová, Jozef Kuchár a iní.

Kto by nepoznal také hity ako Nečakaj ma už nikdy, Anča, Anča, Hana, Marína rád ťa mám, Tak nekonečne krásna ako aj legendárnu Zuzku Zuzičku.

K ich vystúpeniu sú slová málo postačujúce. To, čo predviedli ako celok bolo excelentné, či už po muzikálnej stránke, alebo bravúrnym speváckym výkonom a človek mal pocit, ako by sa zaraz ocitol v tej dobe, no proste niečo úžasné.

Slovak Tango – Jaj Zuzka Zuzička 

Fotografie

Celkovo akcia vyšla veľmi dobre a aj napriek pár kvapkám dažďu sa prišlo pozrieť dosť ľudí a hlavne na samotný záver bolo najviac ľudí.

Článok foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri