• Pi. sep 29th, 2023

Mini Champions Liga Slovensko 2013 – víťazmi chlapci z Prešova a dievčatá zo Šale

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Víťaz Prešov. Foto: Ing. Miloš Masarik.

Mini Champions Liga Slovensko 2013 vyvrcholila po kvalifikačných turnajoch v rámci regiónov finálovým turnajom mladších žiakov v kategórii U12 a starších žiačok U16 už tradične v areáli MFK Lokomotíva Zvolen. Už 9. ročník súťaže Mini Champions Liga 2013 v minifutbale bol súčasťou Grassroots programu SFZ.

Po turnaji starších žiakov U14 „O Pohár Tomáša Ďubeka“ tak Zvolenčania kvalitne zorganizovali ďalší turnaj na republikovej úrovni, finálový turnaj Mini Champions Liga Slovensko 2013 za účasti 8 tímov chlapcov – víťazov krajských kôl, ktorí boli vyžrebovaní do dvoch skupín, na mini ihrisku s umelou trávou a mantinelmi už po šiesty krát za sebou. Zápasy v skupinách sa hrali v utorok 1.10.2013 systémom každý s každým. Družstvá, ktoré skončili v skupinách na 3. a 4. mieste, zohrali zápasy o konečné 5. a 7. miesto. Družstvá, ktoré skončili v skupinách na 1. a 2.mieste, postúpili do 4-člennej finálovej skupiny, ktorej zápasy sa hrali v stredu 2.10.2013 opäť systémom každý s každým o konečné 1. až 4. miesto. Tradične 6 tímov dievčat bolo vyžrebovaných do dvoch trojčlenných skupín, kde sa hralo systémom každý s každým. Družstvá, podľa umiestnenia v skupinách, zohrali zápasy o konečné umiestnenie. Hrací čas zápasov bol 1 x 20 minút a tímy hrali s počtom hráčov 4+1 so striedaním hokejovým spôsobom. Stretnutia rozhodovali Braňo Hrdlička, Peter Dírer, Peter Jodas.

Celkovo bolo odohraných 31 stretnutí, padlo 182 gólov v riadnom hracom čase a 11 v penaltovom rozstrele teda spolu 193, chlapci vsietili 136, dievčatá 46+11 gólov.

Najviac 14 gólov padlo v zápase chlapcov  v skupinovej fáze, kde Trenčín zdolal Močenok 10:4, ale v semifinálovom stretnutí dievčat až videli diváci až 15 krásnych gólov. Súboj Michloviec a Spišskej Novej Vsi síce skončil remízou 2:2, ale v penaltovom rozstrele pribudlo ďalších 11. Víťazmi 9.ročníka MCHL 2013 sa stali chlapci z Prešova, ktorí boli v minulom ročníku piaty a dievčatá zo Šale víťazstvo obhájili.

Zostava víťazného tímu chlapcov U12 – 1.FC Tatran Prešov :

  • Ľuboš Lukáš, Adam Šoltýs, Filip Centek, Samuel Kočiščin, Matej Štofko, Martin Klovanič, Matúš Marcinko, Matej Škrepták, Boris Štofan, Martin Šviderský, Lukáš Jendrek, Daniel Perháč, Jakub Spodniak

Tréner: Patrik Durkáč, Asistent trénera: Ján Fecko, Vedúci mužstva: Marek Petruš

Zostava víťazného tímu dievčat U16 – FK Slovan Šaľa

  • Veronika Matúšková, Andrea Bédiová, Henrieta Poláčiková, Dorota Petrovič, Viktória Hrabinská, Bianca Kubíková, Janka Raciková, Linda Galová, Viktória Čeriová, Natália Botková, Daniela Szabová, Rebeka Holá

Tréner: Pavol Raska, Asistent trénera: Roland Szöcs, Vedúca mužstva: Eva Kubíková

V priebehu turnaja bol vstup divákov voľný, ale podujatie takéhoto rangu by zaslúžilo od usporiadateľa lepšiu propagáciu. Ozvučenie Zvolenského finále zabezpečil Milan  Parobok a hlásateľom bol sekretár SsFZ Bruno Motyčka. Na vyhlásenie výsledkov ho fundovane zastúpil koordinátor grassroots futbalu SFZ Vladimír Lupták. Ceny víťazom a oceneným odovzdali   tréner mládeže SFZ Peter Štefaňák, Branislav Petrovič reprezentačný tréner dievčat do 17 rokov, koordinátor ženského futbalu SFZ Natália Mackovičová, Lukáš Benedik  pracovník úseku mládeže SFZ, Ján Rosinský koordinátor mládežníckeho futbalu a predseda správnej rady MFK Lokomotíva Zvolen Peter Lihan. Ocenené prvé tri družstvá chlapcov a dievčat získali hodnotné poháre a medaily. Individuálne ocenení najlepší hráč, brankár, strelec, najlepšia hráčka, brankárka, strelkyňa finálového turnaja dostali tiež krásne futbalové trofeje. Účasť na zahraničnom  zápase slovenskej futbalovej reprezentácie bola jednou z cien, ktorú si na finálovom turnaji víťazi vybojovali.

Turnaj riadil a zabezpečil tréner mládeže SFZ Peter Štefaňák, ktorý priebeh turnaja hodnotí veľmi pozitívne:  „Podarilo sa nám zrealizovať znovu nový dvojdňový model, síce náročnejší na organizáciu, no prialo nám i počasie a videli sme veľa nádejných šikovných futbalistov, z ktorých môžu vyrásť kvalitní hráči. Prvé tri ročníky sa konali na mobilných ihriskách v Banskej Bystrici a Bratislave, potom sme našli domovský stánok vo Zvolene. Chlapci v kategórii U 12 hrajú od začiatku, dievčatá naskočili skúšobne v treťom ročníku, kde hrali regionálne výbery, potom už hrali klubové tímy do 16 rokov. Tento turnaj má už svoju vážnosť, mužstvá pri postupových kolách zodpovedne bojujú o účasť a snažia sa o konfrontáciu v rámci vekových kategórií, čo je pre mládežnícky futbal prínosom. Podmienky vo Zvolene máme optimálne teritoriálne i kvalitou ihriska, tento typ umelých trávnikov bol v rámci SFZ realizovaný už v roku 2002 a tu je stále v zodpovedajúcej kvalite, preto neuvažujeme o zmene, lebo tu máme výborné zázemie po všetkých stránkach.“

Predseda správnej rady MFK Lokomotíva Zvolen Peter Lihan kvitoval záujem SsFZ i SFZ o usporiadanie krajského i celoslovenského finále v podmienkach MFK Lokomotíva Zvolen: „Tento turnaj, by som povedal, organizujeme už pravidelne, mrzí ma, že naša U 12 z krajského kola nepostúpila. Verím, že budeme pokračovať v usporiadaní finále Mini Champions Ligy i v jubilejnom 10.ročníku a verím, že i s účasťou nádejí MFK Lokomotíva Zvolen.“

Výsledky:

SKUPINA   A  –  chlapci 

  • AS TRENČÍN – FK MOČENOK 10:4
  • AS TRENČÍN – MŠK ŽILINA 0:4
  • AS TRENČÍN – FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES 3:1
  • FK MOČENOK – MŠK ŽILINA 2:5
  • FK MOČENOK – FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES 2:4
  • MŠK ŽILINA – FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES 7:1

SKUPINA   A  Poradie:

  1.  MŠK ŽILINA
  2. AS TRENČÍN
  3. FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES
  4. FK MOČENOK

SKUPINA   B  –  chlapci 

  •  FK SENICA  – FC PETRŽALKA 9:4
  • FK SENICA  – JUPIE PODLAVICE 5:2
  • FK SENICA  – 1.FC TATRAN PREŠOV 3:5
  • FC PETRŽALKA  – JUPIE PODLAVICE 4:5
  • FC PETRŽALKA  – 1.FC TATRAN PREŠOV 3:2
  • JUPIE PODLAVICE – 1.FC TATRAN PREŠOV 0:2

SKUPINA   B  Poradie:

  1.  FK SENICA
  2. 1.FC TATRAN PREŠOV
  3. FC PETRŽALKA
  4. JUPIE PODLAVICE

zápas o 7.miesto  – FK Močenok  – JUPIE Podlavice 1 : 4

zápas o 5.miesto  – FK Sp. N. Ves –  FC Petržalka 5 : 8

FINÁLOVÝ TURNAJ –  chlapci 

  •  MŠK ŽILINA – AS TRENČÍN  1:1
  • MŠK ŽILINA – FK SENICA  1:1
  • MŠK ŽILINA – 1.FC TATRAN PREŠOV 4:4
  • AS TRENČÍN  – FK SENICA  4:1
  • AS TRENČÍN  – 1.FC TATRAN PREŠOV 1:4
  • FK SENICA  – 1.FC TATRAN PREŠOV 3:6

 FINÁLOVÁ SKUPINA – Poradie

  1. 1.FC TATRAN PREŠOV
  2. AS TRENČÍN
  3. MŠK ŽILINA
  4. FK SENICA

SKUPINA  C   –  dievčatá

  • SLOVAN BRATISLAVA –  MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 1:4
  • SLOVAN BRATISLAVA – OŠK BZINY 1:1
  • MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE – OŠK BZINY 3:2

SKUPINA   C  Poradie:

  1. MFK ZEMPLÍNMICHALOVCE
  2. OŠK BZINY
  3. SLOVAN BRATISLAVA

SKUPINA  D  –  dievčatá

  • SLOVAN DUSLO ŠAĽA – ŠKF  ŽILINA  6:2
  • SLOVAN DUSLO ŠAĽA – FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES  0:0
  • FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES – ŠKF  ŽILINA 4:2

SKUPINA   D   Poradie:

  1. SLOVAN DUSLO ŠAĽA
  2. FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES
  3. ŠKF  ŽILINA

Semifinálové zápasy  –  dievčatá

  1. MFK Michalovce – FK Spišská Nová Ves 2 : 2        6 : 5 p.k.
  2. Slovan Duslo Šaľa – OŠK Bziny 3 : 0

Zápasy o konečné umiestnenie –     dievčatá

  • zápas o 5.miesto         ŠKF Žilina – Slovan Bratislava  4 : 0
  • zápas o 3.miesto         FK Sp. Nová Ves – OŠK Bziny 5 : 1
  • zápas o 1.miesto         MFK Michalovce – Slovan Duslo Šaľa 0 : 3

Konečné poradie:

Chlapci: 

  1. 1.FC TATRAN PREŠOV
  2. AS TRENČÍN
  3. MŠK ŽILINA
  4. FK SENICA
  5. FC PETRŽALKA 1898
  6. FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES
  7. JUPIE PODLAVICE
  8. FK MOČENOK

Dievčatá: 

  1. SLOVAN DUSLO ŠAĽA
  2. MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE
  3. FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES
  4. OŠK BZINY
  5. ŠKF ŽILINA
  6. SLOVAN BRATISLAVA

INDIVIDUÁLNE OCENENIA:

 Najlepší brankári turnaja:  

  • Michal KUKUČKA  (AS TRENČÍN)
  • Veronika MATUŠKOVÁ  (SLOVAN DUSLO ŠAĽA)

Najlepší strelci turnaja:   

  • Matúš MARCINKO    (1. FC TATRAN PREŠOV) – 11 gólov
  • Samuel HLAVÁČ   (FK SENICA) – 11 gólov
  • Mária MIKOLAJOVÁ  (FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES) – 7 gólov

Najlepší hráči turnaja:

  • Martin ŠVIDERSKÝ   (1. FC TATRAN PREŠOV)
  • Viktória ČÉRIOVÁ  (SLOVAN DUSLO ŠAĽA)

Zvláštna cena:   

  • Adela ŠTRBÁKOVÁ   (ŠKF Žilina)

Tabuľka strelcov

  • 1. FC Tatran Prešov – 23 gólov – (Marcinko 11, Šviderský, 5, Škrebták 3, Centek 3, Šoltis 1)
  • AS Trenčín – 19 gólov – (Gajdoš 5, Ďurec 4, Minárik 3, Murárik 2, Plšek 2, Szabó 1, Diveky 1, Mikolaj 1)
  • MŠK Žilina – 22 gólov – (Dyroff 5, Belko 3, Biricz 3, Hunčík 3, Capko 2, Tandara 2, Káčer 1, Prášek 1, Noga 1, Kotrč 1)
  • FK Senica – 22 gólov – (Hlaváč 11, Buchel 4, Rampáček 3, Jablonický 1, Jankových 1, vlastné góly 2)
  • FC Petržalka 1898 – 19 gólov – (Bartoš 7, Bodnár 5, Majtán 2, Zachel 2, Šinkovič, 1, Kuruc 1, Matzenauer 1)
  • FK Spišská Nová Ves – 11 gólov – (Suslov 4, Farkašovský 2, Hurtuk 2, Olejník 2, Kudlička 1)
  • FK Jupie Podlavice – 11 gólov -(Rotzenberger 4, Šteiniger 2, Gura 2, Hrnčiarik 2, Žďánsky 1)
  • FK Močenok – 9 gólov – (Kotlár 7, Krull 1, Horňák 1)

Tabuľka strelkýň

  • FK Slovan Duslo Šaľa – 12 gólov – (Gálová 5, Botková 3, Čériová 2, Racigová, 1, Kubátová 1)
  • MFK Zemplín Michalovce – 9 gólov – (Capíková 4, Valancová 3, Labonová 1, Sedláková 1)
  • FK Spišská Nová Ves – 11 gólov – (Mikolajová 7, Mazúrová 4)
  • OŠK Bziny – 4 góly – (Švihoríková 3, Sekerášová 1)
  • ŠKF Žilina – 8 gólov -(Sluková 4, Štrbáková 1, Popelková 1, Kormaňáková 1, Vlčáková 1)
  • ŠK Slovan Bratislava – 2 góly – (Balážová 1, Cigánková 1)

Fotografie

Článok a foto: Ing. Miloš Masarik

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri