• Ne. mar 26th, 2023

Zvolenské basketbalistky nestačili na Rakúšanky

bk-zs-zvolen-ubi-graz-ilu
Foto: Ján Števonka.

V sobotu 12. októbra sa okrem behu, volejbalu a iných športových aktivít konal  v hale na sídlisku Západ jeden rozhodne zaujímavý basketbalový zápas.

Už minule sme písali o tom, že tento rok v 1. lige žien nastala menšia zmena a to konkrétne v podobe príchodu basketbalovej ligy ASWBL (rakúsko-slovenská ženská basketbalová liga) s presne stanovenými pravidlami.

Po prehratom derby v 1. kole s banskobystrickými ženami sa tentokrát museli doma popasovať s dievčatami z Rakúska a to konkrétne s klubom Ubi Graz. Tento zápas bol však nad naše sily a tak nám neostávalo nič iné, len prijať fakt nad prehrou 46:74 (21:32), ale aspoň troška si to preberme.

Od samého začiatku sa dalo postrehnúť, že naše ženy majú pred súperkami  rešpekt a to im doslova zväzovalo ruky. Aj napriek tomu, že sa snažili hrať vyrovnanú partiu, tak to jednoducho nešlo, zato do nášho koša to padalo 8:17. Na margo Rakúšaniek treba povedať, že majú nacvičené rôzne fígle.

V druhej štvrtine bolo vidieť veľkú stratu lôpt,  o ktoré nás obrali súperky, ale vďaka veľkej bojovnosti bolo vidieť ozaj pekný basketbal  s mnohými  zaujímavými akciami na oboch stranách 21:32.

Rakúšanky po prestávke značne pritvrdili a bolo doslova náročné sa im postaviť na odpor 28.53 a posledná štvrtina bola postavená na neskutočnej obrane súperiek a pod našim košom predvádzali doslova veci nevídané 46:74.

BK ZŠ Zvolen – UBI Graz (v zelenom)

Po dvoch kolách sú momentálne naše ženy na 8. mieste v tabuľke z 10 hrajúcich tímov. Najbližšie ich výkony si bude možné pozrieť doma až v decembri proti BC Vienna 87, ale o tom Vás budeme v čas informovať.

Článok, foto a video:  Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri