• Po. jan 30th, 2023

Večer s… – Pozvanie do zákulisia herečky Jany Pilzovej a umeleckého šéfa Jána Chalupku

ByIMG_1979

okt 30, 2013 , ,

TS – Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene pokračuje v tradícii Večerov divadelných osobností. Tentoraz sa v stredu 6. novembra o 18.30 stretnú v príjemnom prostredí Štúdia DJGT dvaja čerství jubilanti, ktorí v októbri oslávili spoločnú storočnicu. V neformálnom rozhovore prezradia viac o sebe aj o divadle.

pilzovaHerečka Jana Pilzová je už dvadsať rokov internou členkou umeleckého súboru. Diváci ju poznajú ako charakterovú i komediálnu herečku so zmyslom pre humor a nadhľad. Známa je tiež množstvom profesionálne nadabovaných postáv, z rozhlasového vysielania či z hosťovania v niekoľkých televíznych seriáloch. Má blízky vzťah k poézii a k jej prednesu. Počas jednej besedy s divákmi prezradila, že sa vo voľnom čase venuje aj písaniu. Aktuálne režíruje vlastnú autorskú rozprávku O troch vílach, ktorá bude mať premiéru koncom novembra. Témou rozhovoru s Janou Pilzovou bude okrem nazretia do divadelného zákulisia aj jej pohľad na svet okolo nás i na hodnoty, ktoré sú pre ňu v živote najpodstatnejšie. 

chalupkaDramaturg a umelecký šéf Ján Chalupka je už svojím menom predurčený k dramatickým sféram. Zvolenské divadlo sa mu dostalo pod kožu a dôverne pozná jeho javisko a zákulisie. Vyrastal v slovenskej rodine v srbskom Kulpíne, kde bol neskoršie vedúcou osobnosťou ochotníckeho divadelného súboru – Zvolen. Po štúdiu slovenského jazyka a literatúry pracoval v rozhlase a televízii Nový Sad. Bol spolupracovníkom Slovenského rozhlasu v Bratislave a Banskej Bystrici počas vojnových udalostí v bývalej Juhoslávii. Na Slovensko doputoval v roku 2000 a vo zvolenskom divadle našiel svoj druhý domov. Venuje sa aj réžii a utužovaniu vzťahov s vojvodinským kultúrnym priestorom. Jeho životnú filozofiu máte príležitosť spoznať práve počas stredajšieho večera.

Atmosféru spríjemnia aj divadelné songy a diváci dostanú možnosť zapojiť sa do rozhovoru.

Srdečne vás pozývame!

pozvanka DJGT

TS – Ing. Gabriela Valentínyová DJGT Zvolen

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri