• Št. feb 2nd, 2023

Novembrové novinky Zvolenského divadla

20131014_033TS – Jubilejná 65. sezóna Divadla J. G. Tajovského vo Zvolene sa naplno rozbehla. Prvá premiéra predstavila patróna divadla – Jozefa Gregora Tajovského v autorskej hre NA KONCI… Mimoriadne ohlasy svedčia o tom, že inscenácia s folklórnym akcentom v réžii Kamila Žišku sa dotkla divákov a priblížila Tajovského i jeho dobu ich srdciam. Foto: René Miko

Ďalšia premiéra O TROCH VÍLACH je určená deťom aj dospelým, ktorí nezabudli na dieťa v sebe. Interaktívna štúdiová rozprávka zapája do deja najmenších divákov a s humorom predstavuje tri víly z inej galaxie. Tie spolu s deťmi hľadajú to najvzácnejšie, čo tu na Zemi máme. Víly sa spolu s deťmi naučia všeličo, napríklad aj to, na čo všetko slúži ľudské srdiečko, či aké je dôležité chrániť našu krásnu planétu. Rozprávka v réžii Jany Pilzovej má premiéru v nedeľu 24. novembra o 15:00 a bude sa hrať aj predvianočnom období.

pozvanka DJGTZaujímavou možnosťou nazrieť do zákulisia divadla je VEČER S… – Večer s herečkou Janou Pilzovou a umeleckým šéfom, dramaturgom Jánom Chalupkom. Dvaja divadelní jubilanti, ktorí v októbri oslávili spoločnú storočnicu, prezradia v neformálnom rozhovore viac o sebe aj o divadle. Atmosféru spríjemnia aj divadelné songy a diváci dostanú možnosť zapojiť sa do rozhovoru.

Toto podujatie sa uskutoční v Štúdiu DJGT dňa 6. novembra 18:30 .

Helverova-nocHOSŤOM MESIACA je Slovenské vojvodinské divadlo v Báčskom Petrovci, Srbsko. Predstaví sa inscenáciou Helverova noc v réžii Richarda Sanitru, ktorá je výsledkom medzinárodnej spolupráce Slovenského vojvodinského divadla s Divadlom J. G. Tajovského.

Komorná dráma poľského autora s terapeutickým a katarzným účinkom má stále aktuálny podtext.

S hrou sa môžete zoznámiť dňa 15. novembra o 18:30 v Štúdiu DJGT.

noc divadel_2013Tretia novembrová sobota patrí už tradične NOCI DIVADIEL. Tento rok sa do nej dňa 16. novembra zapája 10 európskych krajín. Zvolenské divadlo pripravilo program v duchu príjemného bátia sa a hľadania Fantóma divadla. Pripravená je tiež časť pre deti: od 16.00 – 17.30 bude v Štúdiu DJGT otvorená skúška rozprávky O TROCH VÍLACH a po skončení tvorivé dielne pre deti. Večerná NOC DIVADIEL začína o 21.00. Humoristicko-hororovo ladený večer bude zameraný na panoptikum príšer, škriatkov, strašidiel, elfov, mátoh, netvorov v histórii divadla a v klasických dielach. Báť sa je povolené, vstup je voľný do naplnenia kapacity sály.

Divadelný november je plný udalostí, podujatí a predstavení. Veríme, že si v tejto pestrej ponuke každý divák nájde to svoje!

TS – Mgr.art. Uršuľa Ferenčuková dramaturgička DJGT Zvolen

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

program 11_2013