• Po. feb 6th, 2023

FK Slovakia zostáva na čele XANTO ligy 40

euroteam-40-fc-coffola-40
Euroteam 40 – FC Coffola 40. Foto: Miloš Masarik.

Na palubovke telocvične ZŠ na Námestí mládeže na sídlisku Zvolen – západ  sa hrali   štyri stretnutia  8. kola 11. ročníka XANTO Ligy hráčov nad 40 rokov. 7. kolo bolo odložené na  25.1.2014.

V ôsmom kole sa stretli postupne susedia v tabuľke. V prvom dueli si Javanka už v prvom dejstve zabezpečila víťazstvo nad Fortunou.

V šlágri kola v hektickom stretnutí si v posledných sekundách zabezpečil cennú remízu Euroteam, keď Coffola viedla i o tri góly, no hra bez brankára v poslednej minúte priniesla Euroteamu dva góly. Potom nastala gólová smršť v podaní Xanta, ktoré už v polčase nadelilo stále bezbodovým „vinárom“ desiatku, prvýkrát zvíťazilo a diváci videli celkom 22 gólov, exceloval päťgólový  Krokoš. Elán v poslednom dueli o gól zvíťazili nad „boxákmi“.

Všetky štyri stretnutia s nekompromisným prehľadom napriek emóciám hráčov v záveroch stretnutí rozhodoval Peter Hanes.

XANTO Liga 40 – Tabuľka po 7.kolách

1. FK Slovakia               6          5          0          1        54:31     15
  2. Euroteam 40              6          4          2          1        48:25     14
  3. Coffola 40                  6          4          1          1        45:22     13
  4. Javanka                     6          4          1          1        39:29     13
  5. Fortuna                      6          3          1          2        42:33     10
  6. Elán                            6          2          1          3        25:30       7
  7. Boxo Utd 56              7          2          0          5        36:43       6
  8. Sp Hronn Xanto 40   6          1          0          5        29:53       3
  9. Víno Stehlík 40         7          0          0          7        29:81       0