• Po. jan 30th, 2023

Ženský zákon (po špiski)? Áno a nielen toto bude vo februári v divadle

ByIMG_1979

jan 16, 2014
zensky-zakon-po-spisky
Ženský zákon (po špiski)? Áno aj to bude možné zažiť v divadle.

Aj na mesiac  február Divadlo J. Tajovského vo Zvolene pripravilo okrem inscenácii zo svojho repertoáru (vid program dole) aj hosťujúce predstavenia.
Ženský zákon (po špiski) sa v Divadle J.G. Tajovského predstaví  6.februára 2014 o 18:30

Spišské divadlo v Spišskej Novej Vsi uviedlo na začiatku divadelnej sezóny na svojich doskách netradičné spracovanie klasickej slovenskej hry Ženský zákon od Jozefa Gregora Tajovského. Výnimočná je v tom, že je v spišskom nárečí.

Tajovského veselohra Ženský zákon reálne zobrazuje život na dedine v jeho vážnej i humornej podobe, vykresľuje kladné aj záporné ľudské vlastnosti.Matky oboch hlavných hrdinov Miška a Aničky sa ženú za majetkom, ktorý je pre ne dôležitejší ako šťastie ich detí. Nechcú pustiť deti z domu, pretože by nemal kto pracovať okolo domu. Konflikt umocní Dora, dedinská klebetnica, svojimi intrigami a spustí tak lavínu nedorozumení a ohováračiek. Celý konflikt medzi Zuzou a Marou však urovná Jano, Miškov otec, a zásnubám už nič nebráni. Réžie inscenácie Ženský zákon (po špiski) sa ujal skúsený divadelný a televízny režisér, rodený Prešovčan, rektor Akadémie umení v Banskej Bystrici, doc. Matúš Oľha

palenica-borisa-filanaBoris Filan prichádza 26.februára 2014 o 18:30 so svojimi zážitkami z ciest po svete , so spomienkami na mladosť a zábavnými príbehmi svojej rodiny.

V 90 minútovom programe porozpráva to najlepšie z Tam -Tamov, Bratislavkých krutostí aj z Rozhovoru majstra s hlúpym žiakom. Naživo to čo ste v Pálenici počuli, ale aj to, čo sa v rozhlase povedať nedalo. Hosťom programu je Oliver Filan. Otec a syn, ktorí spolu cestovali po Amerike, Rusku, Austrálii, Maroku a každý zvlášť po Južnej Kórei.

Pálenica Borisa Filana: Vzrušenie s pohodou, skúsenosť a humor.

Viac info o predstaveniach v divadle budeme priebežne aktualizovať. Všetko čo sa deje v divadle nájdete na ich stránke.

Zdroj info (DJGT Zvolen – Ing. Gabriela Valentínyová)

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri