Popradčanky si s chuťou zastrieľali vo Zvolene

zhkm-zvolen-hk-poprad-2014-hokej-5

V 6.kole nadstavbovej časti sa predstavil na zvolenskom ľade súper z Popradu, aktuálny vicemajster Slovenska. Rolu favoritiek začali napĺňať hokejistky spod Tatier už od úvodu, keď za 5 minút strelili 2 góly. Poprad aj naďalej tlačil, no domáca obrana odolávala. Až v 19.minúte sa presadila skúsená Čulíková. Vstup do druhej tretiny sa Zvolenčankám nevydaril, keď inkasovali už po dvoch minútach. Občasné pokusy domácich o zníženie stavu zastavila buď obrana, alebo spoľahlivo chytajúca brankárka Popradu. Ďalší gól vo zvolenskej sieti prišiel v polovici zápasu po využitej presilovej hre. Poprad sa i naďalej snažil zvýšiť svoje vedenie, čo sa im podarilo v 38.minúte.

Tretia tretina sa odohrala v podobnom duchu, ako predchádzajúce dve. Poprad strelil ďalšie 3 góly a domácim sa nepodarilo prekonať hosťujúcu brankárku. Zápas sa teda skončil 0:9. Kvalitný výkon podala naša brankárka Hrčková, ktorá zneškodnila 45 striel súpera.

Hlasy po zápase

Adriana Hrčková (brankárka ŽHKm Zvolen): „Víťaz tohto zápasu bol jasný a hovorí za to aj výsledok 0:9 v prospech Popradu. Je to silný, rýchly a technicky zručnejší súper rovnako ako Spišská Nová Ves či Petržalka. V takýchto zápasoch sa snažíme uhrať čo najlepší výsledok, no včera nás doslova rozbili taktikou. Robili si s nami čo chceli a každý gól čo dali, si zaslúžili. Nevedeli sme s nimi korčuľovať, nedokázali sme sa dostať do pásma srkz zabetónovanú popradskú obranu, len 5 krát sa nám podarilo vystreliť na súperovu bránu, čo je strašne málinko. Určite sme všetci mohli podať lepší výkon a inkasovať menej gólov. Súperovi gratulujem k výhre.“

Martina Staroňová (útočníčka Popradu): „Odohrali sme kvalitné zápasy s Prešovom, Spišskou i Petržalkou a do Zvolena sme cestovali po 3 body, no každý zápas začína stavom 0:0 a nič sme nepodceňovali. V prvej tretine sme dali 2 rýchle góly, no stále sme sa nevedeli dostať do správneho tempa, trápili sme sa počas celého zápasu. Bol to zápas náročný hlavne na psychiku. Mali sme neskutočne veľa šancí po celý zápas a zásluhou super chytajúcej brankárky sme premenili „len“ 9. Hralo sa vlastne len v obrannom pásme súpera, no pár krát sme spravili chybu v obrane a Zvolen mal taktiež šancu na skórovanie. Od začiatku súťaže sa môžeme spoliehať na našu brankárku z Francúzka, ktorá podáva kvalitné výkony a drží nás v každom zápase. V tom včerajšom ale veľa roboty nemala.“