• Ne. okt 1st, 2023

Oblastné majstrovstvá v stolnom tenise vyhral Ján Beňovic

Autor IMG_1979

jan 27, 2014 , ,

fdgfdg
Foto: Miloš Masarik.
ObSTZ vo Zvolene usporiadal Majstrovstvá oblasti v stolnom tenise jednotlivcov pre rok 2014 pre oblasť Zvolen, Krupina, Detva, ktoré sa z poverenia VV – ObSTZ Zvolen konali v zabezpečení STO Zvolenská Slatina v telocvični ZŠ v kategóriách muži – dvojhra a štvorhra.

Turnaja sa  zúčastnilo hráči uvedení na súpiskách družstiev  oblasti zo IV. ligy a pod ňu spadajúcich súťaží a hráči z III. ligy vedení na súpiskách družstiev od piateho miesta (vrátane) nižšie. Turnaja sa zúčastnilo v dvojhre 41 hráčov z 11 oddielov, pričom najviac účastníkov – po 6  reprezentovalo Hontianske Nemce, Kriváň a Sielnicu. Celkovo na MOb hralo 43 účastníkov hráčov, vo štvorhre nastúpilo nakoniec iba 17 dvojíc. V jednotlivcoch sa hralo v 8 skupinách systémom každý s každým a postupovali prvý dvaja do finálového 16 členného pavúka, v ktorom bojovali KO systémom o záverečné poradie.  Na štyroch stoloch sa odohralo celkom 100 zápasov v dvojhre a 16 vo štvorhre, kde sa hralo KO systémom.

Najstarším účastníkom bol 69 ročný Rudolf Mochnacký (Doprastav), Najmladšími účastníkmi boli 12 roční domáci Richard KissDominik Rajnoha. V dvojhra potvrdil rebríčkové postavenie Ján Beňovic (OTJ Hontianske Nemce) a vo štvorhre dvojica Peter Coplák a Roland Dodok (obaja OTJ Hontianske Nemce).

Víťazi jednotlivých kategórií získali titul majstra oblasti, prví štyria v každej disciplíne získali diplom, ktorí im odovzdali Pavel Hedvigi, predseda STO Zvolenská Slatina a hlavný rozhodca podujatia Vladimír Hrnčiar.

Vyhodnotenie

DVOJHRA

  1. Ján Beňovic OTJ (Hontianske Nemce)
  2. Dušan Hronec (STO Zvolenská Slatina)
  3. Jozef Uhrín (OŠK Veľká Lúka)
  4. Juraj Marunčiak (OTJ Hontianske Nemce)

 ŠTVORHRA

  1. Coplák – Dodok (obaja OTJ Hontianske Nemce)
  2. Lauko – Betík (TTC Budča/Prameň Kováčová)
  3. Holý František – Sarvaš (STK Kriváň)
  4. Hronec – Jelen (STO Zvolenská Slatina)

Podujatie zhodnotil hlavný rozhodca MOb Vladimír Hrnčiar, ktorý turnaj i riadil : „Majstrovstvá Oblasti boli  poznamenané neúčasťou kvalitných hráčov , ktorý figurujú v prvej dvadsiatke rebríčka úspešnosti, keď z prvej dvadsiatky sa zúčastnilo len 9 hráčov. Je to na škodu podujatia a kvality zápasov. Bolo to spôsobené zlým načasovaním podujatia, ale aj zmenou hracieho dňa 3. Ligy, ktorá sa hrala v ten istý deň ( Krajský Zväz zmenil termíny 3 ligy mužov ) a bodovačkou dorastencov, ktorá sa konala  tiežneplánovane. Niektorí hráči a kluby už dlhodobo ignorujú MOb, ako napríklad Dudince, čo je tiež na škodu, nakoľko hráči tohto oddielu sa pravidelne umiestňujú na popredných priečkach rebríčka úspešnosti v dlhodobej časti stolnotenisových súťaží. Usporiadateľ (STO Zvolenská Slatina) sa zhostil  svojej úlohy celkom dobre. Hralo sa síce trošku v stiesnených podmienkach, no turnaj prebiehal plynule a bez závažnejších problémov. Svoju výkonnosť potvrdili dvaja hráči Beňovic Ján a Hronec Dušan , ktorý boli nasadení ako č.1. a 2. celého turnaja a stretli sa v kvalitnom finále. Príjemným prekvapením bolo tretie miesto Jozefa Uhrína.“

Fotografie

Článok a foto: Miloš Masarik.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri