O samoliečebnom pude v knižnici debatoval Štefan Zakuťanský

stefan-zakutansky

Štefan Zakuťanský. Foto: ZV-podujatia.

O tradičnej slovenskej samoliečebnej metóde a jej pozitívnom vplyve na ľudský organizmus sa dalo dozvedieť vo štvrtok 23.1.2014 na besede v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene s liečiteľom a autorom publikácií o samoliečbe Štefanom Zakuťanským.

Túto besedu si nenechalo ujsť veľa ľudí, poväčšine staršej generácie. V samotnom závere sa rozprúdila diskusia a autorovi bolo  položených nesmierne veľa zaujímavých a bádavých otázok.

Pud je vrodené nutkanie a poznáme ich hneď niekoľko: pud výživy, sebazáchovy, pohlavný, agresivity, starostlivosť o potomstvo ako aj samoliečebný pud, ktorého objaviteľ je práve Štefan Zakuťanský.

V rámci jeho bádania samoliečebného pudu a samoliečebnej metódy objavil aj miesta zápalových ložísk, prírodné zákonitosti hojenia zápalu, je držiteľom patentu na masážnu pomôcku pre hĺbkovú masáž, lektor, liečiteľ. Samoliečebnú metódu prezentoval aj v Austrálii, Amerike a po Západnej Európe.

Za tie roky mu prešlo rukami tisíce pacientov, ktorým pomáhal riešiť ich choroby a neduhy. Pán Zakuťanský ako vedúca osobnosť samoliečebnej metódy  už vyše 20 rokov propaguje a učí slovenskú tradičnú metódu v celej jej šírke – dáva ju opäť do povedomia ľudí. Výsledkom jeho vloženej energie do učenia ľudí sú tisíce vyliečených prípadov, ktoré sa potom liečili podľa jeho knihy sami. Je autorom viacerých publikácií – Ako si vyliečiť choroby dýchacieho ústrojenstva; Samovyšetrenie, samoliečba zápalových ochorení; Samoliečebný pud – samoliečba zápalových ochorení a i.

Záverom si nedovolíme tvrdiť,  že samoliečebná metóda tu prezentová naozaj funguje tak, ako to hovoril Štefan Zakuťanský. Tak či onak, z toho, čo v rámci rôznych príkladov hovoril, to až tak neuveriteľne  nevyzerá. Okrem toho autor ponúka svoje služby a sám predvedie na jednotlivcoch svoje šikovné ruky a dokonca je pripravený podať pomocnú ruku cez telefón alebo aj v rámci komentárov na svojej stránke.

Článok a foto: Ján Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.