• Po. feb 6th, 2023

Liptov hostil krasokorčuliarov zo Slovenska

emilia-buchova-zvolen
Emília Buchová. Foto: Vladimír Vlček.

TS – Krasokorčuliarky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK) a ich trénerka Jana Zrubecová absolvovali náročný víkend.

V sobotu 25. januára v Detve absolvovalo 71 krasokorčuliarov zo 17 klubov testy výkonnosti a nechýbali na nich ani štyri pretekárky ŠKK.

V nedeľu 26. januára čakalo krasokorčuliarky ŠKK 11. kolo pretekov Slovenského pohára v Liptovskom Mikuláši. Veľkej Ceny Liptova 2014 sa zúčastnilo 56 krasokorčuliarov z 24 klubov. Pretekalo aj 9 hviezdičiek, 13 interpretačných korčuliarov a 7 adults.

V krasokorčuliarskych kategóriách súťažilo 11 mladších žiačok a 38 nádejí – 10 ročných 14 a 9 ročných 23. Pretekalo aj 8 chlapcov v starších nádejach.

Svoj klub ŠKK ale aj mesto Zvolen reprezentovali v N-10 ročných Barbora Čunderlíková, ktorá štartovala po zranení a spomedzi 14 pretekárok obsadila 9. miesto. Najviac sa darilo Emílii Buchovej v N-9 ročných nádejach, ktorá v konkurencii 23 pretekárok obsadila veľmi pekné miesto 8. miesto a už na druhom preteku za sebou si zvýšila svoje osobné bodové maximum. Dorota Marková v N-9 sa umiestnila na 17. mieste.

Už o týždeň 1.-2. februára čaká naše dievčatá 12. kolo pretekov SP v Trenčíne. Na Veľkej Cene mesta Trenčín sa predstaví 8 krasokorčuliarok ŠKK v 4 kategóriách. K štvorici pretekárok pribudnú v N-8 ročných Karin Ištokovičová a v N-7 ročných Dominika Nociarová, Alexandra Prímusová a Andrea Gaálová, pre ktoré to bude ich premiérové súťažné vystúpenie.

TS a foto: Vlado Vlček

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri