• St. mar 29th, 2023

Fantastické víťazstvo Zvolenčaniek nad Starou Turou

bk-zvolen-mbk-stara-tura-2014-basketbal-7
Foto: ZV-podujatia.

V nedeľu 2.2.2014 pokračovala zápasom basketbalového 8. kola 1. liga žien ASWBL (rakúsko-slovenská ženská basketbalová liga) v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ. Proti sebe sa tentokrát postavili dva slovenské kluby a to BK ZŠ Zvolen a MBK Stará Turá.

Po minulých zápasoch s dvomi rakúskymi klubmi, či už sa jednalo o BK Duchess Klosterneuburg alebo Basket Flames Wien stačilo k výhre Zvolenčaniek naozaj len kúsok šťastia. Som presvedčený, že by naše dievčatá oba vyhrali.

Na tento zápas nastúpili dievčatá zvolenského trénera Gajdoša v tradičnej zostave skúsených a odhodlaných harcovníčok dať do zápasu ozaj aj to posledné, o čom nás už neraz presvedčili. Na druhej strane dievčatá z Turej prišli v oklieštenej zostave s 1 voľnou hráčkou a aj tá nebola asi na tom po zdravotnej stránke najlepšie.

Prvá štvrtina bol od samého začiatku absolútne vyrovnaná a až postupne ku koncu štvrtiny sa domáce dievčatá ujali vedenia 18:12.

V druhej štvrtine sa nám darilo držať súperky od tela v podobe 10 bodov počas celej štvrtiny a bolo očividné, že súperky začínajú výkonnostne strácať 37:27.

Po prestávke sa ujali kormidla domáce dievčatá, ktoré už ťahali zápas vo svojej réžii a po tretej štvrtine to bolo 59:38. Po poslednej štvrtine, kedy už tréner Gajdoš poslal hrať aj oddychujúce hráčky na konci zápasu pri podávaní rúk svietilo na tabuli 76:57 v náš prospech.

Najlepšie hráčky v zápase

  • BK ZŠ Zvolen – Konôpková 24 a Syč-Kriváňová 21
  • MBK Stará Turá – Čelešová 25 a  Minárechová 11

BK ZŠ Zvolen – MBK Stará Turá 76:57

Fotografie – BK ZŠ Zvolen v bielom

Článok, foto a video: Ján Števonka.