• St. dec 6th, 2023

Zvolenské Slávistky vyhrali nad Poltárčankami dvakrát 3:0

Momentka zo zápasu. Foto: IMG_1979

V sobotu 6.11.2021 v poobedňajších hodinách sa v hale TU Zvolen konal volejbalový dvojzápas žien.

Tu v rámci už štvrtého kola východnej časti 1. ligy žien si to v dvoch po sebe nasledujúcich zápasoch rozdali domáce hráčky TJ Slávia TU Zvolen a MVK Poltár.

Dané zápasy sa konali za dodržania prísnych a momentálne pre daný okres platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva a hŕstka fanúšikov, ktorá mohla prísť svojim verbálnym prejavom tlačila oba tímy k podaniu čo najlepšieho výkonu.

Predzápasová štatistika prikláňala misku váh na stranu Poltárčaniek (6 zápasov, 6 víťazstiev), ale nakoľko v tejto sezóne ešte k vzájomnej konfrontácii nedošlo, bolo to len v teoretickej rovine. Do úvahy bolo treba brať aj srdnatosť a húževnatosť našich báb a na druhej strane trénerské skúsenosti, ktoré rozdával počas duelov svojim zverenkyniam Ľubomír Havran.

Pred zápasom a aj počas neho obaja tréneri prízvukovali svojim hráčkam, v čom spočívajú Simpsonove vlasy alebo lepšie povedané devíza súpera.

Poďme sa v krátkosti pozrieť na samotné zápasy. V rámci čísel 3:0 (21,25,24) a 3:0 (22,13,21) a ako je zjavné, bol to boj o každú loptu a nie vždy to bolo doťahovanie len o jednu loptu, ale aj o desať a poväčšine sa to k záveru setu darilo jednotlivým tímom dorovnať a k záveru sa to vždy zdramatizovalo.

Tak či onak, šesť bodov ostalo doma a naše hráčky TJ Slávia TU Zvolen sa v tabuľke posunuli z piateho miesta na tretie.

Najbližšie majú hrať naše hráčky domáci zápas proti MŠK Žiar nad Hronom 20.11.2021, ale slovo majú naznačuje jednak momentálne Covid u súperiek a ešte je tu ten celoslovenský semafor. Necháme sa teda prekvapiť, ako to napokon bude.

Zostavy

TJ Slávia TU Zvolen – tréner – Ľubomír Havran

  • Lenka Holčíková, Mária Balogová, Želmíra Patrašová, Hana Sujová (C), Romana Fryčová, Alexandra Garguláková, Martina Mühlbergerová, Alica Zhou, Lucia Holčíková, Michaela Jančová

MVK Poltár – tréner – Boris Dreisig

  • Adriána Findrová, Alena Kudlíková, Katarína Strmeňová, Daša Nociarová, Karin Radová, Lenka Hajdóci, Dominika Gondeková, Tamara Števková

Fotogaléria: TJ Slávia TU Zvolen – MVK Poltár

Článok a foto: IMG_1979