• Po. feb 6th, 2023

Marec bude v Džezve dýchať umením

dzezva-marec-2014
Podujatia v mesiaci marec.

Podľa meteorológov by mal byť tohtoročný marec nadpriemerne teplý. To, či to naozaj bude pravda sa postupne ukáže, ale to, že bude na jednom mieste naozaj prítulne a hrejivo je už jasné a o tom si teraz niečo viac povieme.

Reč je o kaviarni Džezva, ktorá si pripravila pre zákazníkov vskutku pestrú paletu rôznych podujatí pre všetky vekové kategórie.

Programová skladba je bohatá, či už sa jedná o deti v podobe premietania rozprávky a hravého čítania, keďže je marec aj zároveň mesiacom knihy. V rámci kníh sa už tradične predstaví Ján Graus, ktorý bude čítať z Bulgakova a hudobne ho bude doprevádzať Filip Sľúka a Stanislav Hupian.

Dve časti budú mať aj tvorivé dielničky, ktoré pravidelne organizuje OZ Quo Vadis a budú sa v úvode mesiaca vyrábať maňušky a ku koncu mesiaca sa budú maľovať kraslice.

Samozrejme, že hudba nemôže chýbať a tak príde so svojou kapelou Zuzana Mikulcová a o pár dní na to skupina Maringotka a ich skvelý cigánsky Jazz. Okrem toho v DK Podborová bude mať svoj koncert aj Zuzana Šorálová.

Svoj priestor dostane cestovateľské okienko v podobe rozprávania Michala Knitla o Gruzínsku, Arménsku a Iráne.

Utorok 4.3. od 17:00 – cca 18:15 – Pozerajme rozprávky s deťmi!

Mini-kurz mediálnej výchovy pre rodičov s malými deťmi s premietaním

Premietneme si dve krátke rozprávky a dva úryvky z celovečerných rozprávok. Názorne si ukážeme ako možno počas pozerania rozprávky dieťaťu vysvetľovať významy (skryté, či len zatiaľ neznáme) a po premietnutí sa budeme o nej rozprávať.

Čudovali by ste sa koľko majú deti otázok okolo 5 minútového animovaného príbehu 😉

Zaujíma Vás prečo si dieťa stále žiada rozprávky namiesto aktívneho hrania sa, alebo prečo chce pozerať dokola stále jednu a tú istú? Ako sa videné odrazí vo vzťahoch a predstavách dieťaťa, ..?

Vstupné pre jedného rodiča s dieťaťom je 3 Eurá. (Každé ďalšie dieťatko +1 Euro)
Streda 5.3. od 10:00 do 11:00 – Hravé cvičenie s deťmi (do 6 rokov)

(Každú Stredu od 10:00 v Galérii na Tehelnej – v budove Klemo)

Poznáte to – máte doma malú gymnastku alebo atléta a dochádza vám fantázia aké pohybové aktivity pre ňu/jeho vymyslieť?

Pre detičky chtivé hrania sa v pohybe, a aj pre ich rodičov chtivých oddychu, sme pripravili cyklus hravého cvičenia. Každú stredu v atraktívnom priestore „Galérie na Tehelnej“ v budove KLEMO.
V stredu 5. marca sa budeme hýbať ako zvieratká. Vieme, že žabka robí kvak-kvak, ale ako sa hýbe? Vieme, že hovnivál je smiešny, ale ako si váľa tú svoju guličku? Alebo ako sa sliepky naťahujú o dážďovku?
Jediná povinná výbava pre dieťatko je pohodlné oblečenie a ľahké topánočky či protišmykové ponožky.Mamičky či ockovia sa nemusia aktívne zapájať a dokonca si môžu ísť na hodinku „posvojom“ , či na posedenie s priateľkami a priateľmi do susednej kaviarne Kafé Džezva.
Cvičievať budeme každú stredu o 10.hodine v Galérii na Tehelnej „u KLEMA“ s podporou Kafé Džezva: Limonádové dopingy pre detičky + čosi malé ako sladké pre potešenie v cene vstupného. Vždy sa budeme hýbať na inú tému.
Vstupné na dieťa je 2 Eurá.
Piatok 7.3. o 16:00 – Karol Fenveš – Obrazy 
Galéria na Tehelnej (budova Klemo)
Uzavrieť týždeň krásnou výstavou Vás pozývame do Galérie na Tehelnej. Maliar Karol Fenveš je protagonistom viacerých štýlov, prezeranie jeho obrazov je zážitkom pre znalcov umenia i laikov. Jeho veľkou inšpiráciou mu je rodný Liptov a jeho krásy. Výstavu bude otvárať šansónová diva Lucia Šoralová.

Ponuka je naozaj pestrá, stačí si len vybrať.

dzezva-marec-2014

Zdroj info (Džezva)

Článok: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri