Bojovná záverečná tretina rozhodla o neblahom výsledku zápasu Zvolenčaniek

ByIMG_1979

mar 4, 2014 ,
zhkm-zvolen-hc-topolcany-2014-zeny-13

Po včerajšom fantastickom ženskom hokejovom zápase  medzi našim ŽHKm Zvolen a HC Topoľčany a vyrovnanej sérii na 1:1 sa dal v nedeľu 2.3.2013 očakávať zápas, ktorý bude  vyrovnaný od samého začiatku až po koniec.

Prvá tretina nebola až tak výrazná, ako to bolo v sobotu, ale aj napriek tomu sa hral parádny hokej. V 8. minúte sa  k slovu dostala Barbora Bulíková po asistencii Veroniky Čerňanovej a  topolčianske ženy sa ujali vedenia 0:1. Odpoveď na tento gól prišla v 15- tej minúte z hokejky Tatiany Ivanovej, ktorej forma od zápasu k zápasu má stúpajúcu úroveň 1:1. Katka Drličková v 2. minúte na to prekazila radosť našim domácim a bolo 1:2.

Druhá tretina priniesla len jeden gól a aj to do našej brány z hokejky Romany Košeckej.

Posledná tretia tretina bola poznačená vylúčeniami a čísla 37:27 minút hovoria za všetko a tento fakt mohol  za to, že sa skôr hašterilo ako hralo a tak na zvrat neostal čas. Jediný puk dala za chrbát našej brankárke Hrčkovej opäť Romana Košecká 1:4.

Zápas o 5.miesto sa nám nevydaril podľa predstáv a Topoľčanom sme podľahli 1:4, ale už čoskoro príde nová sezóna a možno to bude podstatne lepšie, lebo potenciál v podobe kvalitne hrajúcich hráčok tu rozhodne vo Zvolene je.

ŽHKm Zvolen – HC Topoľčany 1:4

Článok, foto a video: Ján Števonka.