• Št. feb 2nd, 2023

Marec – mesiac knihy v Krajskej knižnici

ByIMG_1979

mar 3, 2014 , , ,
krajska-kniznica-zvolen-marec-2014
Program na marec.

Na mesiac marec si aj Krajská knižnica Ľudovíta Štúra vo Zvolene pripravila pre svojich návštevníkov zopár zaujímavých podujatí.

Bez akéhokoľvek zdržiavania si ich poďme predstaviť.

Doporučujeme si nájsť čas a prísť sa pozrieť a okrem toho je tu v knižnici na pozretie jedna fantastická výstava perokresieb Romana Uhliara a tá veru je parádna.

Na všetky podujatia je vstup voľný

snopko_pozvankaDňa 12. marca 2014 sa o 16.00 hod. uskutoční stretnutie so spisovateľom a kriminalistom Matejom Snopkom v študovni a čitárni knižnice, ktorého témou budú páchatelia trestných činov a ako sa brániť a nestať ich obeťou.

 Matej Snopko je kriminalista a spisovateľ z nášho regiónu, ktorý je mediálne známy z pravidelných relácií v televízii a rozhlase. Patrí medzi popredných odborníkov špecializujúcich sa na problematiku vrážd, ale aj iných trestných činov. Venuje sa najmä vykresľovaniu vlastností páchateľa podľa stôp, ktoré po sebe na mieste činu zanechal. Je autorom dvoch kníh o vrahoch Vrahovia 1. diel a Vrahovia 2. diel, ktoré prinášajú fakty o vrahoch a ich obetiach vo svete a na Slovensku. Vznikli preto, aby podobných hrozných činov bolo v budúcnosti čo najmenej.

czobor_pozvankaDňa 13. marca 2014 sa o 16.00 hod. uskutoční prezentácia tvorby regionálneho spisovateľa Vojtecha Czobora v študovni a čitárni knižnice.

Vojtech Czobor sa narodil v roku 1943. Študoval na niekoľkých slovenských univerzitách, najprv žil na Považí, neskôr na Záhorí a nakoniec vo Zvolene. Pôsobil ako učiteľ. V novembri 1989 ako jeden z posledných emigrantov odišiel do Nemecka, kde žije dodnes. Autorovi zatiaľ vyšla mysteriózna knihaPotomkyňa (2013),  ktorej dej uvádza čitateľov do sveta tajomných katarov, ktorí po stáročia strážili najväčšie z tajomstiev, udržiavali rodovú líniu najslávnejšieho rodu a ochraňovali jej potomkyne a potomkov. Knihu Potomkyňa a Vojtecha Czobora do spisovateľského života uviedli autorovi bývalí žiaci zo základnej školy vo Zvolene v júni 2013. V týchto dňoch vyjde jeho ďalšia kniha podobného žánru, Hrdzavý kríž. Autor sa pri tvorbe nechal inšpirovať dielami svetoznámeho Dana Browna a žáner, v ktorom píše nazval „religio-thriller“.

katarina-tekelova

  • Dňa 19. marca sa o 16.00 hod. sa uskutoční Beseda s televíznou redaktorkou Katarínou Tekeľovou pre milovníkov príbehov inšpirovaných reálnymi udalosťami

Mladá slovenská spisovateľka a novinárka Katarína Tekeľová (1978) prežila detstvo v Ilave, dnes je s rodinou udomácnená v neďalekej Považskej Bystrici. Od roku 2003 pracuje v médiách, je dlhoročnou redaktorkou domáceho televízneho spravodajstva. Odhodlaná zmeniť svet k lepšiemu tvrdí, že s úsmevom to ide vždy aspoň o trochu ľahšie. Nevšedné ľudské príbehy plné šťastia aj zákernosti, ale aj úsmevné či smutné osudy sú jej každodennou realitou. Už niekoľko rokov ich zaznamenáva na svojom blogu (tekelova.blog.sme.sk). Pre svoj knižný debut čerpala námety pospájaním mozaiky medializovaných i nezverejnených osudov okolo seba. V prípade jej prvého románu platí ono známe − radšej si to prečítať ako zažiť!

  • Dňa 31. marca sa o 9.00 hod. sa uskutoční rozprávanie Valentína Šefčíka a bude predstavená jeho tvorba, ktorá je určená pre deti a mládež.

Fotografie

Zdroj info (kskls.sk)

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri