MVK Zvolen zdolal v 17. kole volejbalovej ligy Žilinu

volejbal-muzi-loko-zvolen-uniza-zilina-14

Počas zápasu nebola núdza ani o takéto momenty. Foto: ZV-podujatia.

1.volejbalová liga mužov skupina východ pokračovala sedemnástym  dvojkolom. Volejbalisti MVK  hrali znova „doma“ pred poslednými tromi kolami, ktoré odohrajú u súperov a  výhodu domáceho prostredia proti piatemu týmu 1. volejbalovej ligy – východ využili. Veď doteraz nahrali o úctyhodných 33 bodov viac. V prvom stretnutí domáci začali koncentrovane a prvý  set s prehľadom vyhrali. Mužstvá zviedli tuhý boj iba v koncovke druhého setu, ktorí hostia vyhrali. Domáci volejbalisti prehrávali i sete treťom, no vyrovnali a od stavu 12:12 dominovali a v závere už set nepustili. Napokon  zvíťazili i sete štvrtom po zlepšenej hre na sieti.

V druhom stretnutí MVK nastúpil so zmenami v zostave, ale priebeh stretnutia bol podobný, ako v zápase prvom. Domáci poľavili v úvode druhého setu, čo hostia využili navyrovnania. Potom však bol priebeh stretnutia jednoznačný a Zvolenčania dominovali vo všetkých herných činnostiach a súperovi nedovolili zápas  zdramatizovať a zaslúžene zvíťazili.

1.stretnutie

MVK Lokomotíva Zvolen  –  VO AC UNIZA Žilina  3 : 1  (15,-22,18,20)

Zostava MVK: J.Orolín, Vaško, Kamenský, Kováčik, Kliment, Puškár, libero Fehérpataky

Tréner: M. Beskydiar

2.stretnutie

MVK Lokomotíva ZvolenVO AC UNIZA Žilina  3 : 1 (14,-22,19,19)

Zostava MVK: J.Orolín, Vaško, Kamenský, Kováčik, Kliment, Beskydiar, libero Fehérpataky

Rozhodovali: Kováčik M. – Kohút Ľ. Zápasy trvali  97  a 97  minút Stretnutia sledovalo 25 divákov.

V ďalšom 18.kole v sobotu  dňa  29.3.2014 odohrajú MVK  dvojzápas  v Hriňovej.

MVK Lokomotíva Zvolen  –  VO AC UNIZA Žilina  3 : 1  (15,-22,18,20)

Článok: Ing. Miloš Masarik. Foto a video: Ján Števonka