• Št. feb 2nd, 2023

Bažant Kinematograf bude opäť na zvolenskom námestí

bazant-kinematograf-2013-zvolen-3
Námestie opäť ožije. Foto ZV-podujatia.
Mesto Zvolen vás v dňoch 16. 8. 2014 – 19. 8. 2014 na BAŽANT KINEMATOGRAF ZVOLEN 2014 na Námestí SNP od 21:00 hod.

Vstup voľný.

  • 16.08. OKRESNÍ PŘEBOR
  • 17.08. FAIR PLAY
  • 18.08. EŠTEBÁK
  • 19.08. TIGRE V MESTE

Program – podrobnejšie 

  • 16.08. OKRESNÍ PŘEBOR

Predlohou filmu Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka sa stal populárny rovnomenný televízny seriál o svojráznom vidieckom futbalovom mužstve, ktoré je zložené z rôznych postavičiek. Film sa však na rozdiel od seriálu sústreďuje len na jednu postavu. Je ňou legendárny tréner Josef Hnátek (Miroslav Krobot). Keďže v seriáli sa tento muž vyskytoval len ako popol rozprášený na futbalovom ihrisku, tvorcovia filmu sa ho rozhodli predstaviť v jeho žijúcej podobe. Film tak rozoberá dilemu muža, pre ktorého je futbal najdôležitejšou vecou v živote. Dokonca je pre neho ochotný aj zomrieť. Je totiž presvedčený, že keď budú hráči plniť jeho pokyny, úspech sa dostaví.

  • 17.08. FAIR PLAY

Film Fair Play sa odohráva v Československu v nedávnych osemdesiatych rokoch. Mladá šprintérka Anna (Judit Bárdos) sa stane členkou Strediska vrcholového športu a má šancu kvalifikovať sa na olympijské hry. Jej matka (Anna Geislerová) a tréner (Roman Luknár) dozerajú na jej tvrdú prípravu a začnú Anne podávať anabolické steroidy. Jej výkonnosť stúpa, no začnú sa objavovať aj zdravotné problémy. Keď Anna zistí pravdu o anabolikách, napriek tomu, že môže ohroziť svoju kvalifikáciu na olympiádu, rozhodne sa trénovať bez nich. Jej matka však dúfa, že Annina účasť na olympijských hrách môže byť pre ňu príležitosťou na emigráciu, a tak jej anaboliká tajne podáva ďalej.

  • 18.08. EŠTEBÁK

eŠteBák je trpká komédia z obdobia najťažšej normalizácie po okupácii ČSSR vojskami Varšavskej zmluvy v roku 1968. Vracia sa do čias, keď vrcholom prepychu bol farebný televízor a telefón, panelákový byt bol vytúženým bývaním a každé slovo mohlo byť dvojzmyselné, a teda aj potrestané. Rádioamatér Adam (Jiří Mádl) sa venuje svojmu koníčku, z ktorého sa postupne stáva profesionálny nástroj režimu. Výhody ale nie sú zadarmo. Adam je nútený plniť rozkazy, ktoré ničia ľudské životy, a sám je tak zbavený slobody. Žije v neustálom strachu. Ako sa dá v dobe, keď udávanie bolo národným športom, nestratiť zdravý rozum…?

  • 19.08. TIGRE V MESTE

Tigre v meste je svieža a netradičná komédia s prvkami detektívneho trileru. Traja kamaráti so zvieracími prezývkami Jazvec (prokurátor, Kristína Tóthová), Holub (milovník poštových holubov, Ľubomír Bukový) a Hyena (kŕmič tigrov, Milan Ondrík) sa stretávajú vo svojej obľúbenej krčme U nosorožca, kde trávia čas pri pive a spoločných rozhovoroch. Keď sa Jazvec rozhodne odtajniť svoju lásku k redaktorke (Diana Mórová) rozhlasovej relácie o ruskej literatúre, zapletie sa do udalostí, ktoré od základu zmenia nielen jeho život. Príbeh hovorí o hľadaní spriaznenej duše v absurdnom svete, o nachádzaní seba samého a ľudskom dozrievaní.

bazant-kinematograf-2014-zvolen

bazant-kinematograf-2014-zvolen