• Št. feb 2nd, 2023

Ste bytom Zvolenčan? Tak neváhajte dvere do galérie sú Vám zadarmo otvorené, len vstúpiť

odznaky-bytom-zvolencan
Takéto odznaky dostal každý čo prišiel v ten deň na Zámok.

V sobotu 13. septembra to bolo 45 rokov, čo Slovenská národná galéria sprístupnila na Zvolenskom zámku návštevníkom svoje expozície.

Pri tejto príležitosti sme zverejnili informáciu, že obyvatelia s trvalým pobytom na území mesta Zvolen majú zadarmo celoročný vstup do Zvolenského zámku, v ktorom sídlia expozície SNG. Rozhodli sme sa tak urobiť z dôvodu, že veľa Zvolenčanov zámok pozná len z jeho exteriéru, pričom vo vnútri skrýva určite najbohatšiu zbierku výtvarného umenia na Slovensku.

Veríme, že tento krok posmelí Zvolenčanov aby spoznali a navštívili svoju najzachovalejšiu národnú kultúrnu pamiatku, ktorá im leží priamo na dlani, v centre mesta.

Okrem tohto kroku otvorenia sa smerom k obyvateľom nášho mesta už tradične pokračujeme aj v cykle podujatí pre verejnosť  „Večer s umením“ (kurátorské výklady k expozíciám). Už zajtra (25.septembra o 18,00) si budete môcť vypočuť kurátorský výklad Dušana Burana a reštaurátorky Veroniky Gabčovej na tému O gotickej maľbe – jej štýle, materiále a technológii. Máte sa na čo tešiť, my sa tešíme na Vás.

Tip: článok s oslavy 45. výročia SNG

TS – Tomáš Kršňák – Manažér digitalizačného pracoviska Slovenská národná galéria – Zvolenský zámok