• St. mar 22nd, 2023

Deň s útulkáčom potešil nejedného psa, ale aj jeho majiteľa

ByIMG_1979

sep 29, 2014 , , ,
den-s-utulkacom-2014-zvolen-45
Súťaž čurky, murky. Foto: ZV-podujatia

Stretnúť na jednom mieste všetkých, ktorí   majú radi svojho štvornohého miláčika, zažiť deň plný zábavy, výstav, súťaží a bohatého kultúrneho programu sa dalo už na 4. ročníku Dňa s útulkáčom v sobotu 27.9.2014 pri hale Auto Slovák.

Podujatie sa konalo v rámci Týždňa občianskej participácie a samotnú akciu Deň s útulkáčom zorganizovalo OZ Psíčkari-ZV v spolupráci s ďalšími partnermi ako Občianska iniciatíva Zvolen-Západ, OZ Mačky Zvolen, Tuláčik z Brezna, OZ Túlavá labka, karanténna stanica Zvolen a veľa ďalších.

Gro programu tvorili vskutku zaujímavé výstavy (Zvláštny zjav, Paleta, Papkáč, Zrkadlo, Boriteľ mýtov) ako aj súťaže (Vycvič si útulkáča, Najlepší aportér, Najlepší cvičiteľ, Voňavé pokušenie, Pozri, čo dokážem, Čurky murky) atd. Neostalo však len pritom, na svoje si prišli aj deťúrence pri súťaži priraď veci ku psíkovi.

Úlohy moderátorky sa tento ročník zhostila Janka Hospodárová a módnu prehliadku salónu Boutique Ricky moderoval Michal Ďuriš. Výstavy ako aj súťaže hodnotila porotcovská trojica v zložení Eva Krížová, Vojtech Korpáš a Martina Ambrozová.

Medzi jednotlivými súťažami alebo výstavami si bolo možné zasúťažiť na agility dráhe. Tu sa striedal jeden pes za druhým, zaujímavé bolo sledovať, ako ich baví naháňať sa pomedzi prekážky.

Okrem toho sa v hlavnom kruhu konal sprievodný program, ktorý pozostával  z módnej prehliadky Boutique Riki, ktorú moderoval Michal Ďuriš, z ukážok obrany a športovej kynológie Mestského kynologického klubu Handlová, weight pulling MSKK (Mestský kynologický klub Handlová), Dogfrisbee predviedol Patrik Szőcs so svojim psom Dartym a samozrejme nemohol chýbať Dogdancing v podaní Tiny (Martina Ambrozová) a Teddyho z Brezna.

Na záver podujatia zahrala kapela mladých chalanov pod názvom Community of fools, ktorú prišli podporiť najmä mladé fanynky.

Akcia s veľavravným názvom Deň s útulkáčom priniesla všetkým zúčastneným počas takmer  päťhodinového programu dostatok kultúrneho vyžitia nielen pre psov, ale aj ich majiteľov. Nechýbal bufet a stánky, v ktorých sa dali zakúpiť rôzne potreby  pre štvornohých miláčikov.

Módna prehliadka salónu Boutique Ricky

Ukážka obrany a športovej kynológie spolku weight pulling MSKK

Dogfrisbee predviedol Patrik Szőcs

Agility

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri