• Po. okt 2nd, 2023

Zvolenčanky v úvode sezóny víťazne nad BK Petržalka

Autor IMG_1979

sep 28, 2014 , ,
bk-zs-zvolen-bk-petrzalka-2014-aswbl-2
Eva Vodrážková strieľa na kôš súperiek. Foto: Zv-podujatia.

V septembri sa začala nová sezóna aj basketbalistkám BK ZŠ Zvolen, ktoré opäť súťažia v  v 1. lige žien ASWBL (rakúsko-slovenská ženská basketbalová liga).

Na úvod a v prvom zápase prvého kola si to rozdali na palubovke s tradičným a nepredvídateľným súperom BK Petržalka.

Náš tím vedie opäť tréner Gajdoš, ktorý má opäť tie isté dievčatá Eva Vodrážková, Lucia Syč-Kriváňová, Laura van Dalen, Anna Abelovská, Radoslava Konôpková a ďalšie  ktoré sa navzájom dobre poznajú a sú dobre zohraté.

V tomto zápase sa ukázalo, že naozaj po prestávke nezanevreli na basketbal, forma im ostala a na niektorých hráčkach je vidieť badateľný progres.

Poďme sa však pozrieť na samotný zápas  

Začiatok zápasu lepšie zvládli naše baby, ktoré si  v priebehu pár minút utvorili menší náskok. Tréner Petržalčaniek reagoval na to oddychovým časom a dohovorom svojim zverenkyniam. Na konci prvej štvrtiny 15:12

Druhú štvrtinu opäť ťahali naše baby, ale súperky začali postupne svojou zlepšenou hrou ukrajovať zo skóre, až prebrali kontrolu nad zápasom. Tréner Gajdoš bral oddychový čas, ale naše dievčatá sa dokázali opäť vrátiť späť do hry. Po pár fantastických herných situáciách sa stav zvrtol na pre nás lepších 34:29

Po prestávke sa predpokladalo, že Petržalčanky niečo vymyslia, ale úvodný tlak tretej štvrtiny nášho tímu nedokázali dostatočne eliminovať. Za stavu 42:36 opäť oddychový čas súperiek. Záver štvrtiny patril nám a po hvizde bolo na tabuli 53:42.

V poslednej štvrtine bolo vidieť najlepší basketbal s množstvom zaujímavých herných situácií. Naše hráčky držali súperky nakrátko s niekoľkobodovým náskokom. Na konci zápasu bol stav 66:58, ale rozhodca nariadil ešte trestné hody a tak sa zápas skončil 66:60.

Je vidno, že tréner Gajdoš pripravil naše baby dobre, rozumejú si na palubovke. Uvidíme, ako to bude pokračovať, ale po fantastickej minulej sezóne sa dajú očakávať veľké veci.

Tabuľka

BK ZŠ Zvolen – BK Petržalka 66:60 (Zvolen v bielom)

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri