Zvolenčanky v úvode sezóny víťazne nad BK Petržalka

bk-zs-zvolen-bk-petrzalka-2014-aswbl-2

Eva Vodrážková strieľa na kôš súperiek. Foto: Zv-podujatia.

V septembri sa začala nová sezóna aj basketbalistkám BK ZŠ Zvolen, ktoré opäť súťažia v  v 1. lige žien ASWBL (rakúsko-slovenská ženská basketbalová liga). Na úvod a v prvom zápase prvého kola si to rozdali na palubovke s tradičným a nepredvídateľným súperom BK Petržalka. Náš tím vedie opäť tréner Gajdoš, ktorý má opäť tie isté dievčatá Eva Vodrážková, Lucia Syč-Kriváňová, Laura van Dalen, Anna Abelovská, Radoslava Konôpková a ďalšie  ktoré sa navzájom dobre poznajú a sú dobre zohraté. V tomto zápase sa ukázalo, že naozaj po prestávke nezanevreli na basketbal, forma im ostala a na niektorých hráčkach je vidieť badateľný progres.

Poďme sa však pozrieť na samotný zápas  

Začiatok zápasu lepšie zvládli naše baby, ktoré si  v priebehu pár minút utvorili menší náskok. Tréner Petržalčaniek reagoval na to oddychovým časom a dohovorom svojim zverenkyniam. Na konci prvej štvrtiny 15:12

Druhú štvrtinu opäť ťahali naše baby, ale súperky začali postupne svojou zlepšenou hrou ukrajovať zo skóre, až prebrali kontrolu nad zápasom. Tréner Gajdoš bral oddychový čas, ale naše dievčatá sa dokázali opäť vrátiť späť do hry. Po pár fantastických herných situáciách sa stav zvrtol na pre nás lepších 34:29

Po prestávke sa predpokladalo, že Petržalčanky niečo vymyslia, ale úvodný tlak tretej štvrtiny nášho tímu nedokázali dostatočne eliminovať. Za stavu 42:36 opäť oddychový čas súperiek. Záver štvrtiny patril nám a po hvizde bolo na tabuli 53:42.

V poslednej štvrtine bolo vidieť najlepší basketbal s množstvom zaujímavých herných situácií. Naše hráčky držali súperky nakrátko s niekoľkobodovým náskokom. Na konci zápasu bol stav 66:58, ale rozhodca nariadil ešte trestné hody a tak sa zápas skončil 66:60.

Je vidno, že tréner Gajdoš pripravil naše baby dobre, rozumejú si na palubovke. Uvidíme, ako to bude pokračovať, ale po fantastickej minulej sezóne sa dajú očakávať veľké veci.

Tabuľka

BK ZŠ Zvolen – BK Petržalka 66:60 (Zvolen v bielom)

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.