• St. mar 29th, 2023

Prešovčanky rozhodli o výsledku stretnutia

zhkm-zvolen-sarisanka-presov-2014-hokej-6
Foto: ZV-podujatia

V 4. kole 1. hokejovej ligy žien sa v sobotu 4.10.2014 na zvolenskom ľade predstavili hráčky Šarišanky Prešov, ktoré si svoje hokejky prekrížili s domácimi Zvolenčankami.

V divácky atraktívnom zápase nebola núdza o pekné herné situácie a o výsledku sa rozhodlo až 3 minúty pred koncom samotného zápasu.

Zápas gólom v 18-tej minúte prvej tretiny do siete Prešovčaniek otvorila Mariana Janicová, ktorá využila našu presilovú hru, nakoľko na lavičke sedela za držanie Prešovčanka Alexandra Čornáková.

Súperky vyvíjali do konca tretiny nesmierny tlak a chceli stoj čo stoj vyrovnať, ale fantasticky hrajúce naše baby ako aj naša brankárka Hrčková im to neuľahčili, ba práve naopak.

Druhá tretina sa rozbehla do poriadneho tempa, ktoré prerušil po skoro štyroch minútach klaksón, ktorý bohužiaľ evokoval gól, ale do našej brány z čepele hokejky Jany Štofaníkovej. Do konca tretiny sa hral neskutočný hokej, ktorý v túto sezónu bolo možné vidieť tu na zimáku.

Nakoľko po druhej tretine bol stav nezmenený 1:1 bolo viac než jasné, že rozuzlenie tohto zápasu príde už čo nevidieť. Bola to až do toho momentu tri minúty do záveru celého zápasu neskutočná tretina, ale k puku sa dostala Slavomíra Štofaníková a bolo jasné, že je zle. Do konca zápasu sa aj napriek veľkej snahe nepodarilo vyrovnať a tak zápas skončil 1:2 pre Šarišanku Prešov.

Reakcie hráčok:

Eva Kamenická (ŽHKm Zvolen)

,,Napriek prehre máme z tohto zápasu dobrý pocit, konečne sme hrali ako tím, navzájom si pomáhali a nechýbala ani bojovnosť. V prvej tretine sme dali “gól do šatne”, ktorý nás veľmi povzbudil avšak napriek šanciam typu prázdna brána a voľná hráčka, sa už nepodarilo streliť ďalší. No a ako to už býva, veľmi nás podržala brankárka Hrča, ktorá vychytala viacero náročných situácii. Babám ďakujem za zápas.”

Zuzana Sabolčinová (Šarišanka Prešov)

,,Na zápas sme nastúpili s jednoznačným cieľom vyhrať, no Zvolenčanky nás v ich obrannej tretine veľmi dobre napádali. Aj keď sme ich dostávali pod tlak, nedokázali sme premeniť množstvo šancí. Tréner nás aj po prehratej prvej tretine stále povzbudzoval a nám sa v druhej časti hry konečne podarilo prekonať inak skvele chytajúcu brankárku domácich. Na druhej strane si aj súperky vypracovali niekoľko šancí, no my sme mali v bráne našu oporu Moniku Kvakovú. V tretej tretine sa nám opäť podarilo skórovať a potom sme sa už len snažili udržať výsledok. Nakoniec sme teda radi, že si tri body vezieme domov.”

Najbližší domáci zápas bude 15.11. 2014, kedy pod Pustý hrad prídu Popradčanky.

ŽHKm ZvolenŠarišanka Prešov (ŽHKm Zvolen v bielom)

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri