• Ne. okt 1st, 2023

6 súťažnú sezónu odštartoval ŠKK Zvolen “Halloweenom na ľade“

Autor IMG_1979

nov 13, 2014
halloween-na-lade-2014
Halloween na ľade. Foto: Vladimír Vlček.

TS – Uplynulý víkend v sobotu sa konal na zvolenskom zimnom štadióne “Halloween na ľade“. Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK) odštartoval touto úspešnou a už aj tradičnou akciou svoju v poradí už 6 súťažnú sezónu. Zúčastnilo sa jej viac ako 60 korčuľujúcich a nechýbali ani masky, ale ani dobrá nálada.

V Prešove pokračovala 2. kolom séria pretekov – Slovenský pohár v krasokorčuľovaní (SP) za účasti 89 krasokorčuliarov z 18 klubov Slovenska. V dievčenských kategóriách pretekalo 6 junioriek, 18 mladších žiačok, 22 nádejí 10 ročných, 16 nádejí 8 ročných a 12 nádejí 7 ročných. Chlapcov preteká už tradične menej – 4 starší a 2 mladší žiaci a 9 starších nádejí. V kategórii mladších žiačok mala premiéru talentovaná pretekárka ŠKK Zvolen Barborka Čunderlíková, ktorá nastúpila v aktuálnej sezóne v novej, vyššej kategórii. V konkurencii 18 krasokorčuliarok obsadila 14. priečku. Barborka bude v tejto vekovej kategórii súťažiť 2 sezóny.

Už tento týždeň čakajú krasokorčuliarky ŠKK v Ružomberku testy výkonnosti, ktorých úspešné absolvovanie je jedným z nominačných kritérií postupu na Majstrovstvá SR.

halloween-na-lade-2014

TS a foto: Vlado Vlček