• Po. jan 30th, 2023

Nemocnica Zvolen prináša pre svojich veriacich pacientov novú službu

ByIMG_1979

nov 14, 2014 , ,
Nemocnica-ZVOLEN-2014
Nemocnica Zvolen. Foto: Nemocnica Zvolen

TS – Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, prináša od soboty 15. novembra 2014 pre svojich pacientov a zamestnancov novú službu. Vďaka spolupráci zvolenskej nemocnice s Farnosťou sv. Alžbety Zvolen – mesto a Rímskokatolíckou Farnosťou sv. Dominika Zvolen – Západ, bude každú sobotu o 15:30 hodine, v Spoločnom pavilóne na 3. poschodí, odslúžená omša s nedeľnou platnosťou.

Nemocnica sa hlási ku kresťanským tradíciám a poskytovať duchovné služby pacientom, a tiež zamestnancom, ktorí o ne majú záujem, považuje za štandard. „ Duchovná útecha pre nábožensky založených pacientov znamená zásadnú podporu, napomáha udržovať psychické zdravie a bojovať s chorobou. Na našom oddelení bol dlhodobý záujem o bohoslužby, preto som veľmi rada, že sa nám podarilo zabezpečiť  túto duchovnú službu nielen pre pacientov, ale aj zamestnancov, ktorí sa s ťažkými osudmi ľudí stretávajú denne,“ uviedla primárka geriatrického oddelenia MUDr. Jana Záhumenská.

Nemocnica vo Zvolene poskytuje lôžkovú starostlivosť pre viac ako 100 tisíc obyvateľov z okresov Zvolen, Krupina, Detva. Nemocnica vo Zvolene ročne ošetrí takmer 17 000 lôžkových pacientov, ambulantne ošetrí viac ako 120 000 pacientov, vykoná viac ako 3 500 operácií a takmer 1 000 pôrodov. Naším mottom a dlhodobým cieľom je vybudovanie modernej nemocnice s kvalitnou zdravotnou starostlivosťou a empatickým prístupom ku všetkým potrebám našich klientov,“ dodal riaditeľ nemocnice MUDr. Jozef Botka s tým, že aj poskytnutím takýchto služieb našim pacientom sa nám zároveň postupne darí plniť naše ciele.

TS – Mgr. Marta Csergeová