Darujte knihu a zapojte sa do projektu Jednu knihu ročne

plno knih na stole

Foto ilustračné. Foto: ZV-podujatia.

Projekt pod názvom Jednu knihu ročne (knižnici) - kúpiť - prečítať - darovať pokračuje aj tento rok v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra.

Minulý rok donieslo knihy 83 darcov, čo predstavovalo 193 kníh, ale z tohto objemu bolo 61 tých, ktoré doniesli anonymní darcovia.

O čo ide?

Projekt ako taký má úplne jednoduché pravidlá a v podstate ide o to, že ak máte nejakú knihu doma, či už ste ju dostali ako dar alebo ste si kúpili knihu a po prečítaní viete, že ju už nezoberiete do rúk môžete ju darovať knižnici.

Ak sa rozhodnete, že darujete nejakú knižnú publikáciu, môžete nakresliť jedinečný exlibris, ku ktorému bude knižnica pripisovať mená darcov a každá takto darovaná kniha bude niesť meno darcu.

Všetci tí, čo sa zapoja a darujú knihu budú zverejnení na webovej stránke Krajskej knižnice a aj vďaka tomuto daru sa rozšíri ponuka kníh, ktoré sú momentálne na vypožičanie v knižnici.

V rámci tohto projektu je možné nájsť aj zoznam kníh, ktoré by rozhodne potešili všetkých, keby sa našiel niekto, kto by ich knižnici daroval.

Ak Vás tento zaujímavý projekt oslovil a máte doma knihy, na ktoré Vám sadá len prach tak neváhajte a doneste ich do knižnice a tam sa už o ne patrične postarajú. Odpovede na všetky ostatné otázky, ktoré Vás napadnú nájdete aj na stránke knižnice.

Článok a foto: Ján Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: